Toto jsou první tváře obětí: Jeptiška, odborníci na AIDS i dědeček s vnoučaty

Autor: ljš - 
18. července 2014
11:33

Letěli na dovolenou, nebo se z ní vraceli. Přes sto odborníků cestovalo na významný kongres o AIDS, asi 80 dětí na palubě prožívalo jeden ze svých prvních letů v životě. Teď jsou, zřejmě kvůli šílenému aktu proruských separatistů, všichni mrtví.

Jednou z obětí byla podle deníku Sydney Herald řádová sestra Philomena. "Všichni kolegové i studenti jsou smrtí naší sestry šokováni a zdrceni," řekla ředitelka školy, kde jeptiška pracovala. "Byla to moudrá a milující žena plná soucitu," dodala.

Obrovskou bolest prožívá také rodina Nicka Norrise z australského Perthu, který se osudným letem MH17 vracel s vnoučaty z dovolené. Nebyly to jediné děti, které na palubě cestovaly, neoficiálně informace hovoří bohužel o více než osmi desítkách malých pasažérů.

Organizace International AIDS Society oznámila, že měla na palubě 108 delegátů, kteří  i s rodinami cestovali na kongres do Melbourne. V troskách letadla zemřelo několik předních odborníků v tomto oboru.

Let se stal osudným také pro 15 členů posádky. Jejich tváře zveřejnila na Twitteru jedna z letušek Malajských aerolinek. Ta ztratila v březnu manžela, který byl na palubě zmizelého letu MH370, teď přišla v sestřeleném letadle o mnoho milovaných kolegů.

Video Drsné záběry z místa neštěstí: Sem dopadl sestřelený boeing! - BLESK.TV

 

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

czrus ( 19. července 2014 18:25 )

Doněcká republika obvinila Ukrajinu z ostřelování místa pádu malajsijského letounu http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_19/Donecka-republika-obvinila-Ukrajinu-z-ostrelovani-mi sta-padu-malajsijskeho-letounu-1029/

czrus ( 19. července 2014 12:17 )

Ukrajina: Proč Rusko nezasahuje ? http://czech.ruvr.ru/2014_07_19/Ukrajina-Proc-Rusko-nezasahuje-3727/

czrus ( 19. července 2014 10:32 )

Obětí havárie boeingu se stalo šest odborníků v oblasti boje s AIDSem, nikoli sto http://czech.ruvr.ru/news/2014_07_19/Obeti-havarie-boeingu-se-stalo-sest-odborniku-v-oblasti-boje-s- AIDSem-nikoli-sto-8987/

czrus ( 19. července 2014 10:19 )

BLESKU PRESTAN TADI PSAT LEZ ! 1 NA FOTKE TADI KUKAJ ZA RAKETOU JDE BILIJ DYM http://www.youtube.com/watch?v=cdBMogexK3Q ALE DYM LIDI VEDLE NEVIDELI NEBYLO ZNICENO TO LETADLO RAKETOU BUK M-1 , VONO BYLO ZNICENO RAKETOU OD STIHACKI , vona trefila do motoru a vodrezala jemu kridlo , tak ze to je pruser ze tohle letadlo ne spadlo na Russku stranu , a zacelo se votacet a spadlo na Ukraine to je dalsij pruser , dispecer SPANELSKA prokecal ze vedle toho letadla byli 2 voenny stihacki , pravda bude za Russama , to je inom otazka casu .

czrus ( 19. července 2014 08:09 )

Domobrana: ukrajinská armáda rozmístila pod Slavjanskem raketové systémy Grad http://czech.ruvr.ru/news/2014_05_06/Domobrana-ukrajinska-armada-rozmistila-pod-Slavjanskem- raketove-systemy-Grad-0931/

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud