Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 6°C

Benátská láká na Chrise Normana, Jarka Nohavicu, No Name i Davida Kollera

Autor: Hana Langrová - 
23. července 2023
22:08

Festival s přehlídkou českých a slovenských kapel a jednou zahraniční hvězdou se opět uskuteční v areálu Vesec v Liberci. Tentokrát připadá na čtvrtek 27. až neděli 30. července, kdy skončí v ranních hodinách.

Hlavní zahraniční hvězdou 29. ročníku Benátské! s Impulsem bude majitel legendárního chrapláku Chris Norman, bývalý zpěvák kapely Smokie. Na hlavní stage ve sportovním areálu ve Vesci u Liberce vystoupí s největšími hity své bohaté kariéry v pátek 28. července. 

„O Benátské jsem slyšel, že je na ní vždy úžasná atmosféra. Těším se, až se o tom přesvědčím na vlastní kůži, a věřím, že si to všichni dohromady užijeme," říká Chris Norman.

Jeho hlas je fanouškům znám z hitů jako Midnight Lady, Oh Carol, Daydreamin', Living Next Door To Alice, jehož českou verzi nazpíval Karel Zich, či duetem se Suzi Quattro Stumblin' In, v české verzi Zkomoliny. Další úspěšnou českou předělávkou Normanových písní je Mýdlový princ od Václava Neckáře, původně Needles and Pins. 

„Jsme rádi, že se nám s Chrisem podařilo domluvit, protože Benátská! s Impulsem je největší český festival mainstreamové hudby. A kdo by u nás jeho hity neznal," říká Pavel Mikez, spolumajitel a ředitel festivalu. Legendární zpěvák se do Česka vrátí po několikaleté pauze. 

Čtvrteční večer bude věnovaný slovenským kapelám, což dříve bývalo na Benátské pravidlem, ale v posledních letech tomu tak nebylo. Na ČEZ Energy Stage vystoupí: Vašo Patejdl & Band, Peter Nagy & Indigo, Richard Müller, No Name a Brutus. Ve Stanu Radia Impuls se představí Pleja, Kohout plaší smrt, Ovčie Kianě, SPS, Lety mimo a program uzavře Český mejdan s Impulsem s DJem Jirkou Pošíkem.

V pátek si diváci užijí program na třech stagích, přibude ještě Adifex Stage, na které vystoupí Alchymie, Loretta, Portless, Trautenberk, Krucipüsk, Doga, De Bill Heads a Škaredá holka.

Na hlavní ČEZ Energy Stage zahrají Turbo, Mňága a Žďorp, Harles, Mirai, Chris Norman & Band, Rybičky 48 a Metalinda.

Ve Stanu Rádia Impuls pak vystoupí Rozálie Havelková, Cold LIcks, Doctor P.P., Sebastian, Katarina Knechtová a opět se mohou návštěvníci těšit na mejdan s českými hity.

Závěrečný den se odehraje rovněž na třech stagích.

Na ČEZ Energy Stage zahrají Big'O'Band, Poletíme?, Horkýže Slíže, Kamil Střihavka, Lenka Filipová, Jaromír Nohavica, David Koller a Děda Mládek Ilegal Band.

Adifex Stage nabídne Alocation, Robina Hooda, Elišku Ruskovou, Šimona Mikeze, Sharlotu, Paulieho Garanda, Viktora Sheena, Yzomandias a Marpo & TroubleGang.

Stan Rádia Impuls hostí Zpívánky pro děti, AZ-Kvíz, Těla, Michala Penka, Ivana Hlase, České Srdce, Votchi a vše zakončí opět Český mejdan s Impulsem.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi