Středa 24. července 2024
Svátek slaví Kristýna, zítra Jakub
Oblačno, déšť 23°C

Recenze: Magický rok s Harrym Potterem okouzlí a dětem pomůže i se školou

Autor: Ivan D. Hladík - 
3. ledna 2022
14:30

Pro fanoušky potterovské ságy, která si připomněla 20 let od premiéry prvního filmového vyprávění, je tato kniha nostalgickým společníkem na každý den v roce. Pro děti navíc možností, jak si příjemně procvičit angličtinu.

Kniha Harry Potter – A Magical Year, tedy Magický rok, vezme čtenáře na nezapomenutelnou cestu všemi ročními obdobími v Bradavicích. Neuvěřitelné ilustrace Jima Kaye spojené s oblíbenými citáty J. K. Rowlingové, autorky románů o mladém čaroději Harrym Potterovi, evokují veškerou magii, krásu a zázrak kouzelnického světa. Prožijte tak každý den v roce společně s kouzelnickým světem a nejikoničtějšími obrázky Jima Kaye, dosud neviděnými studiemi postav, kresbami tužkou a jinými díly z jeho archivu. To slibuje kniha, která je v originále v prodeji i v tuzemských knihkupectvích.

Kniha Harry Potter – A Magical Year, tedy Magický rok, vezme čtenáře na nezapomenutelnou cestu všemi ročními obdobími v Bradavicích. Kniha Harry Potter – A Magical Year, tedy Magický rok, vezme čtenáře na nezapomenutelnou cestu všemi ročními obdobími v Bradavicích. | Bloomsbury Publishing

Titul britského vydavatel Bloomsbury Publishing, který vlastní práva na veškeré potterovské příběhy, je vlastně takovým předpřipraveným poznámkovým blokem, který každodenně připomíná některou z pasáží knih o Harrym Potterovi i dalších postavách. Znovu v nich ožívají fragmenty velkolepých dobrodružství, která milují miliony dětí i dospělých po celém světě. Někdy jde o jedinou větu, jindy o celý odstavec. Pod každou vzpomínkou nechybí informace o tom, z kterého dílu série pochází a z jaké kapitoly. Děti, které se učí angličtinu, tak v krátkých textech láká nejen k jejímu zdokonalení, ale i k objevování celého potterovského vesmíru, pokud jej ještě neznají.

VIDEO: Podívejte se na ukázky z knihy a upoutávku pořadu Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic.

Video  Kniha Harry Potter – A Magical Year, tedy Magický rok, vezme čtenáře na nezapomenutelnou cestu všemi ročními obdobími v Bradavicích.  - Bloomsbury Publishing, HBO
Video se připravuje ...

Harry Potter – A Magical Year je ideálním společníkem pro všechny Potterheady v době, kdy si stále připomínáme 20 let od premiéry filmu Harry Potter a Kámen mudrců. Tedy okamžik, kdy na plátně poprvé ředitel Školy čar a kouzel v Bradavicích Albus Brumbál, šafář Hagrid a profesorka Minerva McGonagallová na práh domu Vernona a Petunie Dursleyových položili malý uzlíček s miminkem, které díky spisovatelce J. K. Rowlingové změnilo životy mnoha čtenářů a diváků.

Na přelomu roku se fanoušci mohli zúčastnit výročního kvízového klání bradavických kolejí jako diváci televizní show nebo sami prověřit své znalosti v online verzi soutěže. Hned 1. ledna také celosvětově uvedla společnost HBO pořad Harry Potter 20 let filmové magie: Návrat do Bradavic. I ten ukázal, že na kouzla, snění a dobré příběhy není člověk nikdy příliš starý.

Hodnocení: 95 %

J. K. Rowlingová, J. Kay

Harry Potter – A Magical Year

Vydavatel: Bloomsbury Publishing, 2021

Počet stran: 240

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi