Pondělí 4. prosince 2023
Svátek slaví Barbora, zítra Jitka
Oblačno, sněžení -3°C

Recenze: Tarot dobra nepřináší špatné zprávy, je vlídný a snový

Autor: Alexandra Vetkovská - 
1. května 2021
12:00

Jste zvědaví, co by vám řekly tarotové karty? Chtěli byste se s jejich pomocí o sobě, svém životě a budoucnosti něco dozvědět, ale strach z toho, co vám odkryjí, vám brání je vzít do ruky? Přesně pro vás je Tarot dobra od autorky Colette Baron-Reid.

Stejně jako jiné tarotové sady jsou karty Tarotu dobra galerií základních archetypů člověka a situací, s nimiž se každý někdy setká a musí se s nimi popasovat. Stejně jako jiné sady vás Tarot dobra nebude šetřit. Přesto se od ostatních liší. Je vlídný a vlídné jsou i karty, z nichž v jiných sadách obvykle už při prvním pohledu mrazí. Například Trojka mečů přináší pohled na světlé stránky obtížných situací. Věž avizuje nečekané události, které přinesou příležitosti k pozitivní změně. Ďábel radí odolat pokušení a uvědomit si, co pro nás není zdravé.

V Tarotu dobra nenajdete odpovědi na otázky typu, kde je chyba, co dělám špatně, jakou mám očekávat překážku. Od tazatele si tvrdošíjně žádá pozitivní přístup. Zřetelně pak odpoví, pokud dostane otázky např.: Jak předejít tomu, abych chyboval? Co mi dá sílu, abych případnou překážku překonal? Inspiraci přináší i samotná kniha, která je součástí Tarotu dobra. Ke každé kartě v ní vykladač najde odpovídající afirmaci. Přijme-li ji za svou, získá s jejím poselstvím energii, která ho v daném okamžiku může posílit a posunout dál.

Jste zvědaví, co by vám řekly tarotové karty? Přesně pro vás je Tarot dobra od autorky Colette Baron-Reid. Jste zvědaví, co by vám řekly tarotové karty? Přesně pro vás je Tarot dobra od autorky Colette Baron-Reid. | Synergie Publishing SE

Jemné a inspirující

Obrázky na kartách jsou jemné a inspirující zároveň. Nutno ale přiznat, že právě pro jakousi snovost mohou být na první pohled hůře srozumitelné. Jejich význam neuhodí na první pohled do oka. Chce to více času, než do jejich hloubky pozorovatel pronikne. O to silněji ale nakonec působí. I díky tomu, že autorka zachovává tradiční strukturu tarotu, se člověk k podstatě karty nakonec dostane i bez nápovědy. 

V neposlední řadě je třeba vyzdvihnout i samotnou kvalitu karet. Jsou dostatečně velké, pevné, příjemné do ruky a zlatá ořízka podtrhuje jejich exkluzivní vzhled. 

Hodnocení: 100 %

Colette Baron-Reid

Tarot dobra

Vydavatel: Synergie Publishing SE, 2018

Počet stran: 143 a 78 karet

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud