Recenze: Zabijákovo mlčení prolomí David Slaton ve třetím podařeném nájezdu na čtenáře

Zabijákovo mlčení prolomí David Slaton ve třetím podařeném nájezdu na čtenáře.
Autor: Ivan D. Hladík - 
1. 6. 2018
16:00

Bývalý stíhací pilot amerického letectva Ward Larsen pokračuje v tborběs třetím dobrodružstvím svého knižního hrdiny Davida Slatona a opět nabízí dokonale vybroušené postavy v chytlavém titulu Zabijákovo mlčení.

Čtyřnásobný vítěz ceny Florida Book Award, spisovatel Ward Larsen má za sebou přes dvacet misí v rámci operací Desert Storm. Nyní je ale hlavně autorem knih, jejichž hrdinou je bývalý agent Mossadu David Slaton. V novince Zabijákovo mlčení je povolán CIA ve chvíli, kdy se ztracené dopravní letadlo stává teroristickou zbraní. Přitom v umění zmizet beze stop by Slaton sotva našel konkurenta. Bezvýsledně po něm pátrá policie v několika zemích. Nedokáže se s ním zkontaktovat ani jeho někdejší zaměstnavatel, Mossad. Dokonce i jeho žena a syn jsou přesvědčeni, že je mrtvý. Dost ho tedy zaskočí, když se stane cílem útoku speciální zásahové jednotky. Jednoho muže zabije a sám uniká.

Přečtěte si ukázku z knihy:

Zabijakovo mlceni ukazka web

Na opačném konci světa, v ubíjejícím vedru Amazonie, si bezvýznamný letecký přepravce koupí zničené letadlo. Následně se stroje ujmou týmy mechaniků a horečnatě se ho snaží uvést do provozuschopného stavu. Při prvním letu se letoun zřítí do oceánu. Ve stejném čase se CIA zaobírá dvěma různými případy: zabijákem, který postupuje Evropou a zanechává za sebou řadu mrtvých těl, a záhadnou ztrátou velkého letadla. Teprve když vyjde najevo, že tyto dvě záležitosti jsou pevně propojené, že onoho zabijáka mylně považovali za mrtvého a že ztracené letadlo bylo přebudováno na nástroj teroristického útoku s nedozírnými důsledky, začne centrála americké špionážní služby rázně jednat. A tady začíná třetí napínavý čtenářský zážitek, ve kterém není nouze o napětí a hlavně barvitý thriller, který téměř nedovolí vydechnout.

Zabijákovo mlčení prolomí David Slaton ve třetím podařeném nájezdu na čtenáře. • Spisovatel Ward Larsen.Zabijákovo mlčení prolomí David Slaton ve třetím podařeném nájezdu na čtenáře. • Spisovatel Ward Larsen. | 

Výborně napsaná kniha dokáže unést všechny milovníky žánru bez rozdílu. Akci střídá uvolněnější tempo, v němž vyniknou brilatně vypracované charaktery postav a jsou plynulým rozjezdem pro příští stránky, opět nabušené dějem. Přestože se díky autorově zkušenosti ve vládních službách na stránkách knihy setkáme i se zákulisím a nástroji agentů, nemusí se čtenář obávat žádných strohých výčtů hodných odborníků. Naopak můžete být naprostý amatér či ten, kdo právě tento žánr objevuje, a vše je přesto snadno uchopitelné. V tom napomáhá i hlavní hrdina hry, David Slaton, který se velmi brzy stává povědomým, téměř až přítelem. Dokonce natolik, že máte chuť sáhnout i po předchozích dvou titulech, Dokonalý zabiják a Zabijákova hra. A tentokrát není na místě se bránit.

Hodnocení: 100 %

Ward Larsen

Zabijákovo mlčení

Vydävatel: Domino, 2018

Počet stran: 520

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa