I vaše děti ji budou moci objevit, Mary Poppins se letos vrací v novém filmu

Autor: Ivan D. Hladík - 
8. března 2018
08:30

Hudba, malebnost, příběhy plné lásky, fantazie a porozumění - taková bývají vyprávění o vychovatelce Mary Poppins. Nové zpracování legendárních knih se blíží do kin, nahlédnout do něj můžete v první ukázce.

Příběh o zdánlivě přísné, nesmlouvavé a poněkud upjaté guvernantce, tedy dětské vychovatelce Mary Poppins, napsala v době, kdy se zotavovala z vážné choroby v roce 1934, australská herečka a spisovatelka žijící ve Spojeném království Pamela Lyndon Traversová (†96). Ačkoli byla autorkou více titulů, věhlas získalo právě osmero knih s Mary. Zatím nepřekonané filmové vyprávění z roku 1964 bylo ověnčeno hned pěti Oscary. Mimo jiné za hudbu a za hlavní ženský herecký výkon. Sošku si za něj odnesla Julie Andrews (82).

Podívejte se na první ukázku filmu:

Video Hudba, malebnost, příběhy plné lásky, fantazie a porozumění - taková bývají vyprávění o vychovatelce Mary Poppins. - Falcon, INT

Už letos vánoční čas přizdobí nová verze. Odehrává se kolem roku 1930, v období ekonomické krize v Londýně (v období, ve kterém se odehrávají i původní knihy). Ve filmu jsou děti známé z původního filmu, Michal (Ben Whishaw, 37) a Jana (Emily Mortimer, 46), už dospělé. V Třešňové ulici žije Michal se svými třemi dětmi a vychovatelkou Ellen (Julie Walters, 68). Poté, co Michal prodělá osobní ztrátu, objeví se v rodině Banksových opět tajemná chůva Mary Poppins (Emily Blunt, 35).

Za pomoci veselého lampáře Jacka (Lin-Manuel Miranda, 38) a svých jedinečných kouzelných schopností pomůže rodině znovu nalézt ztracenou radost a štěstí. Mary Poppins rovněž seznámí děti s celou řadou barvitých a svérázných postav, včetně své výstřední sestřenice Topsy (Meryl Streep, 68). Na to, jak jejich příběh skončí, si počkáme do 20. prosince.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud