Pondělí 22. dubna 2024
Svátek slaví Evženie, zítra Vojtěch
Oblačno 7°C

Velkolepý letní hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká odhaluje první trailer

Fotografie
Velkolepý letní hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká odhaluje první trailer.  (Autor: internal)
Autor: Ivan D. Hladík - 
21. prosince 2017
12:11

Hudební hit poskládaný z nejúspěšnějších skladeb skupiny ABBA byl v roce 2008 trhákem. Filmová i divadelní verze, kterou jsme u nás mohli vidět v originále nebo českém podání, získaly tisíce fanoušků. Příští léto vtrhne do kin druhý díl s názvem Mamma mia: Here we go again!.

Na úvod: vrátí se všechny oblíbené postavy! Jednou z nových je i Donnina matka Ruby Sheridan, která je zároveň prvním překvapením studia Universal Pictures - zahrála si ji zpěvačka Cher (71). Dalším je pak Andy García (61) coby Fernando. Těžko říct, zda se dozvíme, jak to klape Donně (Meryl Streep, 68) a Samovi (Pierce Brosnan, 64). Jisté je, že odhalíme začátek jejich vzájemného vzplanutí kdysi před lety. Snímek je totiž sequelem předchozího filmu, tedy se odehrává předtím, než Sophie (Amanda Seyfried, 32) utekla od oltáře. Samozřejmě nám neuniknou ani románky s Billem (Stellan Skarsgard, 66) a Harrym (Colin Firth, 57).

Podívejte se na upoutávku filmu:

Video  Velkolepý letní hit Mamma Mia! podruhé, co nás čeká odhaluje první trailer.  - Universal Pictures, INT
Video se připravuje ...

Dvojka se opět odehrává na fiktivním řeckém ostrově Kalokairi, avšak tentokrát natáčení neprobíhalo na řeckém ostrově Skopelos v Egejském moři, ale na chorvatském Visu. Právě tam se očekává úžasná událost - Sophie bude matkou. V retrospektivě pak odhalujeme, co se stalo předtím, než se sama narodila. V mladších verzích hlavních hrdinů se objeví Jeremy Irvine (27) jako Sam, herce jsme u nás viděli třeba ve snímku Válečný kůň (2011). Dále Hugh Skinner (32) coby Harry, zahrál si třeba už v Bídnících (2012). Mladíček Josh Dylan se stal mladším Billem, Alexa Davies (22) je Rosie, a Jessica Keenan Wynn (31) Tanyou.

3848994:full:true:true

Hlavní mladou hvězdou, romantickou a zamilovanou Donnou je anglická herečka Lily James (28), jíž jsme už viděli coby něžnou Popelku v pohádce z roku 2015, či letos v akčním snímku Baby Driver. Nebojte - Meryl Streep bude! Natáčení snímku Mamma Mia: Here We Go Again! skončilo v půlce října, premiéra je v plánu na červenec 2018.

3849011:full:true:true

Kostýmy pro druhý díl vytvořila Michele Clapton, která pro televizi oblékala Hru o trůny (2011 až 2017). Na režisérké i scenáristické sesli usedl Ol Parker (48), autor dvou chválených příběhů z hotelu Marigold (2011 a 2015). Uvidíme, jak se mu povede s tímto filmem, který je velkým riskem. Věřme však, že titulní velké hvězdy by snad nešly do ničeho splácaného jen pro komerční úspěch. Každopádně si jistě užijeme pravou letní náladu, spoustu evergreenů a barev v roztančeném koktejlu, jaký k prázdninám prostě patří.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi