Neděle 20. června 2021
Svátek slaví Květa, zítra Alois
Polojasno 33°C

Ovčáček čtveráček zkusí dobýt i Prahu. Nekorektní kabaret jde do finále

Autor: ČTK, bog - 
28. listopadu 2016
16:45

„Nekorektní kabaret" Ovčáček čtveráček, který spontánně připravilo Městské divadlo Zlín jako reakci na dění na české politické scéně, bude mít 6. února příštího roku derniéru. Naposledy ho uvidí diváci v Praze, kdy se uskuteční dvě představení v Divadle Za plotem při psychiatrické léčebně v Bohnicích, sdělila ČTK mluvčí zlínského divadla Veronika Jurčová.

Kabaret zachycující prezidentova mluvčího Jiřího Ovčáčka jako svérázného hrdinu nynější doby měl premiéru na začátku listopadu, divadlo od té doby přidalo řadu repríz, vždy byly okamžitě vyprodány. Zájem o představení měla i jiná divadla v republice, divadlo však chtělo nejdříve uspokojit zájem domácího publika. 

Divadelníci kabaretem reagovali na události související s udělováním státních vyznamenání. Ve hře se kromě Ovčáčka objevuje i dalajláma, Jiří Brady, několik politiků i zpěvák Daniel Hůlka. Ovčáček čtveráček začal vznikat koncem října, text autoři napsali za dva dny.

Video Ukázka z divadla Ovčáček čtveráček: Bradyovi sledují vítězství Trumpa. - Tomáš Sovinský, Blesk.cz

Na začátku příštího roku uvidí kabaret diváci v Brně, Ostravě a Praze. „Zatímco Divadlo Bolka Polívky v Brně už hlásí na obě reprízy 7. ledna vyprodáno, lístky na dvě pražská uvedení jdou do prodeje teprve v úterý 29. listopadu,“ uvedla Jurčová.

Za autorstvím stojí skupina undergroundových vtipálků z řad divadelníků, která si říká Pia Fraus. Hlavní roli hradního mluvčího ztvárnil Marek Příkazký. Divadlo již na premiéru pozvalo i Ovčáčka, ten však nepřijel a „angažovaným divadelníkům“ popřál hodně zdaru. Nyní jej divadelníci opět pozvou na derniéru.

Video Představení Ovčáček čtveráček - Tomáš Sovinský, Blesk.cz

prezny ( 28. listopadu 2016 22:27 )

nebo tvá klonátorská, klone

prezny ( 28. listopadu 2016 22:23 )

Zemáci zaberou přední řady protože to z cvokárny mají pře dvůr

mescaIin ( 28. listopadu 2016 20:56 )

tedy celá vaše rodina

petrsetr ( 28. listopadu 2016 20:10 )

přijde celá diskuzní svóloč

Zobrazit celou diskusi
Další videa