Tenčí, lehčí a dražší: Amazon představil nejnovější verzi čtečky Kindle Oasis

Autor: ČTK - 
13. 4. 2016
16:25

Největší světový internetový prodejce Amazon ve středu představil nejnovější verzi své čtečky elektronických knih Kindle. Osmá generace s názvem Kindle Oasis je tenčí a lehčí než všichni její předchůdci, je ale rovněž dražší. V USA její cena začíná na 290 dolarech (téměř 7000 Kč).

Amazon začíná přijímat objednávky na novou čtečku již ve středu, dodávky zahájí 27. dubna. „Je to nejvyspělejší čtečka Kindle, jakou jsme kdy vyráběli – tenká a mimořádně lehká,“ uvedl podle agentury Reuters zakladatel a generální ředitel podniku Jeff Bezos.

Čtečka Kindle Oasis je podle firmy o 30 procent tenčí a o 20 procent lehčí než předchozí generace Kindle Voyage. Zařízení o hmotnosti 130 gramů bude dodáváno s ochranným obalem obsahujícím záložní baterii.

První verze čtečky Kindle vstoupila na trh v roce 2007. Amazon pak začal vyrábět i další elektronická zařízení, například počítačové tablety KindleFire.

Smrt Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Záznam zádušní mše O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Sledujeme, co se děje po veřejném rozloučení a pohřbu nejznámějšího českého zpěváka

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa

false