Pátek 23. února 2024
Svátek slaví Svatopluk, zítra Matěj
Zataženo, déšť 9°C

Sládek prohrál spor s rolníkem

Autor: Ondřej Požár - 
22. září 2008
16:18

Známý kontroverzní politik Miroslav Sládek (57) utrpěl těžkou ránu. U brněnského soudu totiž v pondělí odpoledne prohrál soudní spor o čtyři miliony!

Peníze požadovala realitní kancelář jeho ženy Laury po rolníkovi Milanovi Sukeníkovi (61) z Tvarožné u Brna jako náhradu škody za to, že Sládkovi předloni v březnu odmítl prodat pozemky na výstavbu bytových domů u Šlapanic na Brněnsku.

Sládek tehdy navíc majitele zahradnictví fyzicky napadl a poranil mu krční páteř. Bránící se rolník uštědřil republikánovi několik ran gumovým obuškem, takže Sládek měl měsíc neschopenku a podal na soupeře trestní oznámení.

Konflikt proto vyšetřovala policie pro podezření z ublížení na zdraví, ovšem poranění Sládka gumovým obuškem vyhodnotila jako nutnou obranu Sukeníka a věc odložila.

A žalobu na manžele Sukeníkovy v pondělí po více než dvou letech soudních tahanic zamítla soudkyně Irena Hladíková. Důvod odmítnutí požadavku na 4,1 milionů korun nesdělila s tím, že odůvodnění rozsudku dostanou obě strany písemně do 15 dnů.

"Jsem rád, že to takhle dopadlo, i když to trvalo tak dlouho. Soudkyni nezbývalo nic jiného, než žalobu pana Sládka zamítnout jako nedůvodnou. Čísla a výměry parcel v žalobě totiž vůbec nesouhlasily! A tvrdím, že obchod s pozemky byl podvod!" řekl Blesku spokojený Milan Sukeník, když opouštěl soudní budovu v centru Brna.

 

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání