Z bezpečnostního boxu zmizelo 6 milionů

banka
banka  (Autor: Václav Raufer)
Autor: Václav Raufer - 
27. srpna 2008
16:33

Máte peníze v bance a věříte, že se vám s nimi nemůže nic stát? Omyl! Z bezpečnostní schránky bankovního ústavu mohou záhadně zmizet i miliony.

Jako se to stalo jednomu klientovi v berounské pobočce banky ČSOB. Kam zmizelo více než šest miliónů korun vyšetřuje policie i banka. Hotovost ve výši 150 tisíc dolarů, tři miliony 750 tisíc v korunách a nějaké neustavené směnky zmizely z bezpečnostního boxu ČSOB. Přesně ve čtvrt na pět ve středu minulého týdne.

Brounská pobočka se nachází přímo v centru města a pod dohledem bezpečnostních kamer. Policie pachatele ale zatím nemá. "Neznámý pachatel odcizil částku bez použití násilí z bezpečnostní schránky, která je umístěna uvnitř pobočky banky," uvedla k případu mluvčí berounské policie Marcela Benediktová a středočeský policejní mluvčí Pavel Truxa k tomu dodal. "V zájmu vyšetřování nemůžeme sdělovat žádné bližší informace."

Jak tedy k podivné loupeži vlastně došlo? Mohou být klienti peněžního ústavu klidní, že je nepotká stejný škrt přes rozpočet? "Nešlo ani tak o krádež či loupež, ale o podezření z neoprávněné manipulace se schránkou. Prověřujeme, jak byla nastavena dispoziční práva v rámci rodinných příslušníků klienta," uvedl mluvčí ČSOB Ivo Měšťánek.

Přesnou částku, jež měla být ve schránce uložena, vedení banky neuvedlo. Policie operuje s čísly přesahující v přepočtu šest miliónů korun.

 

O tomto případu se více dočtete ve čtvrtečním tištěném Blesku.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání