Bos a s puškou přes rameno utíkal před policisty

Autor: Zbyněk Schnapka - 
4. srpna 2008
16:05

Lov beze zbraní. Přesně to teď bude moci praktikovat myslivec (48) z Přeštic na jihu Plzeňska. Na srnce, divočáky a zajíce se bude moci chodit jen dívat.

S pušky si totiž jen tak nevystřelí. O víkendu se strašlivě opil a převrátil auto na střechu. S puškou na rameni a bosý pak zběsile prchal před hasiči a policisty. Druhou pušku ale nechal u auta a to se nesmí.

"Porušil zákon o zbraních a střelivu. Puška totiž musí být neustále pod kontrolou majitele zbrojního pasu. A tomu tak nebylo," říká Jolana Číhová ze západočeské policie v Plzni. Vše začalo, když hasiči přijeli na místo nehody na silnici mezi Přešticemi a obcí Skočice. Uviděli vůz Seat Ibiza převrácený na střeše. Vzápětí se ale nestačili divit.

"Já i hasiči jsme viděli jak od auta prchá bosí muž s puškou přes rameno. Byl pěkně vožralej," prozradil očitý svědek Patrik Baumruk. Myslivec uběhl asi 1km a schoval se u sebe doma.

Policisté ho našli a v dechu mu naměřili 3,05 promile alkoholu. Strážcům zákona ovšem tvrdil, že se napil až po nehodě. Myslivce teď čeká trest za bouračku a jízdu v opilosti. Vyšetřovat ho ovšem bude ještě inspektorát pro zbraně a střeliva.

"Nezabezpečil zbraně, když v autě nechal pušku. Musíme také prošetřit, jestli s těmi zbraněmi nespáchal nějaký trestný čin během doby, kdy pil alkohol," dodala Číhová. Policie odmítla spekulovat, jaký trest myslivce čeká. Jisté je, že z pušky si určitě dlouho nevystřelí.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání