Zabil tátu dvou dětí a má podmínku

Autor: Zbyněk Schnapka - 
16. června 2008
14:24

Opilý a zfetovaný mladík (20) zabil autem tátu (39) dvou dětí. Zničil tak celou jeho rodinu. Dcera (18) oběti se uzavřela do sebe. Syn (5) se pořád ptá na tatínka.

Manželka (42) musela změnit zaměstnání a pracuje za mnohem nižší plat. Všichni navštěvují psychologa.

Viník je ovšem na první pohled v klidu. Bez rozmýšlení přijal u soudu v Domažlicích podmíněný trest na 10 měsíců. Osm let také nesmí řídit auto. David Šindelář (20) fetoval a pil. Policisté mu v dechu naměřili 1,81 promile alkoholu. Nezvládl auto a zabil Františka Hercíka (39), který se vracel domů.

"Do vězení nešel, protože by se tam za těch pár měsíců mohl zkazit. Takhle je prý šance na jeho nápravu. To všechno bych brala, kdyby mu třeba ulítlo kolo u auta a byla to nešťastná náhoda. Ale když je zfetovaný a opilý, tak je za své činy zodpovědný a musí si nést následky," rozčílila se manželka oběti Drahomíra Hercíková (42).

Jí a dvěma dětem zničil Šindelář život. "Dcera chtěla jít studovat hotelovou školu. Místo toho se ale teď musí starat o domácnost a malého brášku. Sama bych to nezvládla," říká Hercíková.

Pracovala na tři směny jako dělnice ve výrobním družstvu invalidů. Musela odejít z práce a teď u stroje při ranní směně kompletuje součástky do počítačů. Na mzdě přišla měsíčně o 4 tisíce Kč.

František (5) se pořád ptá na tatínka. "Bolí mne, když mu musím každý den vysvětlovat, že táta už není," svěřuje se Hercíková. Svůj úděl nese statečně a nechce, aby ji lidé litovali.

"Chci se omluvit. Mrzí mne, co jsem udělal," řekl u soudu Šindelář.

"Já nechci toho člověka nikdy vidět," prohlásila Hercíková.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání