Vraždil v opavském baru! Dostal 11 let

Ilustrační foto - soud  (Autor: INT)
Autor: ČTK - 
15. června 2008
14:29

Za pokus o vraždu manželky v opavském baru si Aleš Kořínek (47) odpyká ve vězení 11 let. Poslední šanci na zmírnění trestu pro něj představoval Ústavní soud, který však jeho stížnost nedávno odmítnul. Nyní soudci usnesení zveřejnili v internetové databázi.

Svou choť napadl opilý Kořínek v červenci 2006 v baru, kde pracovala jako servírka. K útoku si opatřil loveckou dýku, kterou bránící se manželku bodnul do břicha a pořezal po těle. V dalším útoku mu zabránili až hosté baru, kteří jej odzbrojili.

V ústavní stížnosti Kořínek tvrdil, že soudy všech stupňů měly hodnotit jeho čin jako ublížení na zdraví, nikoliv jako pokus o vraždu. Trval také na zkoumání svého zdravotního stavu. Tvrdil, že opakovaně upadá "do stavu nevědomí", což prý mohlo ovlivnit jeho příčetnost v době činu.

Podle ústavních soudců však Krajský soud v Ostravě, Vrchní soud v Olomouci i Nejvyšší soud Kořínkův případ hodnotily správně. Opilost jej neomlouvá, neboť si ji přivodil dobrovolně. Ženě dlouhodobě vyhrožoval.

"Obecné soudy měly k dispozici mimo dalších důkazů i výpovědi očitých svědků, přítomných na místě trestného činu, které poskytly plastický obraz okolností předcházejících útoku i útoku samotného," uvedla v usnesení soudkyně zpravodajka Vlasta Formánková.

Kořínek ženě při napadení způsobil zranění jater a břišní dutiny, která ji ohrožovala na životě. Pouze díky včasnému lékařskému zákroku nezemřela.

Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud