Neděle 27. září 2020
Svátek slaví Jonáš, zítra je Den české státnosti / Václav
Oblačno 12°C

Na jihu Čech se o víkendu znásilňovalo

Muž nedokázal ženským pozadím odolat a musel si je vyfotografovat. (Ilustrační foto)  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
9. června 2008
12:40

Jihočeští policisté vyšetřují od víkendu tři znásilnění. Dvě se stala v sobotu v centru Českého Krumlova, další v neděli Českých Budějovicích. Policie všechny údajné pachatele zadržela.

České Budějovice:  Žena se s vypětím všech sil ubránila

Dvacetiletý cizinec ženu přepadl v neděli u lávky pro pěší poblíž Dobrovodské ulice. Brutálně ji napadl, bil ji pěstí do obličeje a snažil se ji zatlačit do tmavého rohu. Žena křičela o pomoc, muž jí zacpal ústa a dál ji bil do obličeje. Přepadená žena ale muže kousla do ruky a útočník pak utekl.

Žena okamžitě přepadení oznámila policii, která ihned zahájila pátrací akci. Muže dopadla během desítek minut poblíž místa, kde zaútočil.

 

Český Krumlov:  Popíjení vínka se zvrtlo v násilí
V noci na sobotu znásilnil muž dvacetiletou ženu z Českého Krumlova. S ženou nejprve popíjel ve vinotéce. Pak začal opilou ženu osahávat a svlékat a nakonec ji přinutil k pohlavnímu styku, i když se bránila.

Pak z vinotéky odešel se svým kamarádem. Žena nahlásila znásilnění policistům, kteří v neděli muže obvinili.

Od soboty policisté vyšetřují také další znásilnění v centru Českého Krumlova. Sedmadvacetiletý muž z České Lípy v sobotu ráno na půdě domu donutil k sexu dvacetiletou ženu. Nejprve jí nabídl za sex 3000 korun, ale žena to odmítla a muž ji pak znásilnil.

"Po celou dobu jí držel za ruce, tak aby se jimi nemohla bránit, a když začala křičet, strčil jí do úst mikinu," uvedla českokrumlovská policejní mluvčí Michaela Pavlíčková.

Ženu pak pustil z půdy, až když přestala plakat. Žena se obrátila na policii, která ještě v sobotu muže obvinila ze znásilnění.

Další videa
Články odjinud