Záhadná kastrace vlivného právníka: Stála za zmrzačením jeho manželka?

Rok po záhadné kastraci německého právníka padlo podezření na jeho ženu, která spáchala sebevraždu.
Rok po záhadné kastraci německého právníka padlo podezření na jeho ženu, která spáchala sebevraždu.  (Autor: Facebook)
Autor: kjm - 
24. března 2025
15:28

Německým městem Herne otřásla v říjnu loňského roku zvrácená kastrace místního vlivného právníka Martina K. (†66). Muž krátce po hrůzném zranění zemřel a podezření padlo nejdříve na jeho syna (32). Po nedávné sebevraždě manželky Doris (†66) se však pozornost vyšetřovatelů obrátila právě na ni. Na světlo vyšel i její podivný příspěvek na facebooku, který napsala krátce po incidentu.

27. února 2024 probudil obyvatele jedné ze čtvrtí německého města Herne hlasitý a neustávající štěkot. Vycházel z vily, ve které žil místní vlivný právník Martin K. Když štěkot několik hodin nepřestával, zavolali Martinovi sousedé policii. Policisté zevnitř slyšeli vzlyky a bolestné sténání, proto neváhali a vyrazili dveře. Naskytl se jim příšerný pohled, majitel domu ležel v posteli v tratolišti krve, někdo ho kompletně vykastroval!

Právníka ihned převezli do nemocnice, kde mu život zachránila nouzová operace. Mužovy genitálie se nikdy nepodařilo najít. Policie neměla dostatek stop, a proto se vyšetřování na dlouho zaseklo na mrtvém bodě. V domě s mužem během útoku nikdo nebyl. Martinova žena Doris K. byla zrovna hospitalizována v psychiatrické léčebně, syn Moritz se podle svědků tou dobou v domě rodičů už delší dobu neukázal. Právě proto se nakonec ocitl v hledáčku policie.

V červnu skončil ve vazbě, protože policisté měli na místě činu najít stopy jeho DNA. O dva měsíce později se však do domu museli vydat znovu, Martin K. náhle zemřel. „Pitva odhalila, že za smrt nemohlo cizí zavinění,“ objasnil deníku Bild státní zástupce Andreas Bachmann. Za další měsíc byl syn na svobodě, druhotné přezkoumání vyloučilo, že DNA z místa činu patřilo jemu.

V lednu letošního roku spáchala Martinova žena Doris sebevraždu skokem pod vlak. To přitáhlo pozornost policie, která stále nemá pachatele. „Vzhledem k její minulosti musíme vyšetřit, jestli za její tragickou smrtí nebyl pocit viny ze zapojení v útoku na svého manžela,“ řekl jeden z vyšetřovatelů. Podezřelý policii přijde i záhadný status, který Doris napsala na facebooku jen pár týdnů po zmrzačení jejího manžela. „Moritz má také svou chloubu,“ stálo v něm.

Video  Zloděj napadl nezletilého chlapce na toaletách v nákupním centru ve Vysočanech. Okradl jej o několik stovek korun.  - Policie České republiky
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání