Neděle 21. července 2024
Svátek slaví Vítězslav, zítra Magdaléna
Polojasno 30°C

Dramatické pátrání po mladíkovi v Beskydech: Nedošel na místo srazu a ztratil v lesích telefon! 

Autor: pma - 
9. července 2024
16:07

Devatenáctiletý mladík se o víkendu rozhodl vyrazit na přechod beskydských vrcholků. Po cestě se mu ale začal vybíjet telefon. Zkontaktoval proto raději rodinu, která mu měla na předem smluveném místě powerbanku. Když však turista na místo srazu nedorazil, zkontaktovali příbuzní záchranáře. Ti po mladíkovi pátrali dlouhé hodiny, než se jim ho v neděli odpoledne podařilo najít na Pustevnách.

Náročný víkend za sebou mají horští záchranáři v Beskydech. Přestože většinou pátrají po lidech, kteří během pobytu v horách nebyli moc zodpovědní, jsou situace, kdy se pohřešovaným člověkem stane někdo, kdo udělal vše správně. To byl případ devatenáctiletého mladíka, který v sobotu vyrazil na plánovaný přechod vrcholků.

Po cestě se mu ale začal vybíjet telefon. Zkontaktoval rodinu, která mu měla předat na túře powerbanku. Když se ale mladý horal na smluveném místě neobjevil, dostali příbuzní strach. 

„Horští záchranáři ve spolupráci s policií začali pátrat po pohřešovaném ve 13 hodin. Osmnáct horských služebníků doplněných příslušníky Policie ČR pátralo na čtyřkolkách i v rojnicích až do podvečera,“ uvedla Horská služba ČR k pátrací akci, během které se našel i mladíkův telefon. 

Během neděle akce pokračovala. Pohřešovaného muže znovu hledaly desítky horských záchranářů, policistů a psovodi. Skupiny se nesoustředily jen na pátrání v terénu, ale prověřovaly i hotely, restaurace či penziony v okolí. A jak se v tomto případě ukázalo, jednalo se o správný postup. 

„V odpoledních hodinách ukázali kolegové fotografii pohřešovaného obsluze na Pustevnách. Přibližně za hodinu jim z tohoto objektu telefonovali, že se pohřešovaný dostavil do restaurace,“ vysvětlil záchranář, který byl po dva dny dispečerem akce za horskou službu. 

Z následné komunikace s mladíkem vyšlo najevo, že při sestupu na místo, kde měl s příbuzným schůzku kvůli předání powerbanky, ztratil telefon. „Tím pádem se nemohl s příbuznými telefonicky spojit. Prostřednictvím náhodného turisty napsal rodině email, že je v pořádku a pokračuje v postupu. Bohužel ten nebyl nikým přečten, a tudíž o jeho pohybu a stavu nikdo nevěděl," dodala k akci, která měla šťastný konec, horská služba. 

Video  Trojici českých horolezců, kteří se zřítili ze žlabu v oblasti Dračího štítu zahraňovala Horská záchranná služba vrtulníkem.  - Horská záchranná služba
Video se připravuje ...

horalka ( 10. července 2024 12:52 )

😃

horalka ( 10. července 2024 12:52 )

Přečtěte si článek než začnete diskutovat. Píše se v něm, že od náhodného turisty poslal sms rodině, že je v pořádku a ztratil mobil, ta ho však nečetla.

horalka ( 10. července 2024 12:50 )

😃 😃

Tento počítač ( 10. července 2024 09:26 )

Powerbanku si nevezme. A mobil ztratí. Mamlas 🙄

Uživatel_5650027 ( 10. července 2024 00:32 )

To ho nenapadlo poprosit někoho o zapůjčení mobilu na krátký info telefonát či napsat info SMS o tom, kde se nalézá?! Zaplatit pátrání!
Nezodpovědné chování! Selhala výchova! Mladík si zcela sobecký nepřipustil,že rodina se může strachovat!

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání