Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Policii auto půjčit musíte: Zfetovaný Polák při ujíždění prorazil kamion, který sloužil jako zátaras

Autor: miv - 
20. dubna 2023
05:00

Zastavili kamion a přiměli řidiče, aby zatarasil dálnici D8 u Ústí nad Labem. Následně to do náklaďáku napálil mercedes, který policie stíhala od německých Drážďan. Kdo zaplatí škodu a mají vůbec muži zákona právo takto si „půjčit“ auto?

Stíhání zfetovaného Poláka připomínalo v úterý akční scény ze seriálu Kobra 11. „Nereagoval na pokyny k zastavení, a i přesto, že na zcela přehledném úseku dálnice byl využit kamion k zátarasu, řidič nezastavil a snažil se jej u strany svodidel objet,“ popsala policejní mluvčí Veronika Hyšplerová.

To se mu nepodařilo, do náklaďáku narazil a poškodil ho. Kdo soukromému dopravci zaplatí škodu? „Za poskytnutí takové pomoci náleží peněžní náhrada, kterou posléze poskytuje Ministerstvo vnitra ČR. Následně mohou být vyplacené náklady vymáhány po viníkovi nehody,“ uvedla mluvčí Policejního prezidia ČR Irena Pilařová.

Řidič navíc žádost o poskytnutí kamionu nemohl odmítnout, a pokud by hlídky potřebovaly součinnost jakéhokoliv řidiče, kohokoli z nás, musí vyhovět. „Policista má oprávnění vyžadovat věcnou a osobní pomoc podle zákona o Policii ČR, a to při plnění konkrétního úkonu. Fyzická osoba je povinna požadovanou pomoc poskytnout,“ doplnila Pilařová.

Video  Policistům v Hradci Králové ujížděl mladík bez řidičáku, pod vlivem alkoholu a v cizím autě.  - Policie ČR
Video se připravuje ...

piju_Svijany ( 20. dubna 2023 18:17 )

Já jsem spokojen,že ten kluk zemřel!!!

bullshit ( 20. dubna 2023 15:53 )

Možné řešení je na odlehlém kusu silnice prostřelit gumy, to by asi taky zabralo. Škoda jen na vozidle ožralého xindla + nakládačka na místě...

krapotkin ( 20. dubna 2023 12:17 )

A to se každý ministr vnitra chlubí, kolik set nových služebních aut dostávají.

krapotkin ( 20. dubna 2023 12:15 )

Takže Čech si z pdprůměrného platu uškudlí na ojetou škodovku, fízl mu ji roztříská a ten okradený chudák pak má vymáhat škodu na nějakém státním a zbytečném ouřadu ? Nejsme v USA, kde se ti naši uniformovaní zloději školili a také dostaneme náhradou kulový.

bizon_pepa ( 20. dubna 2023 11:32 )

To by bylo fajn. Bohužel to tak nefunguje.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud