Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, bouřka 20°C

Muž z Nymburska ohrožoval sekerou rodinu, pak s ní zaútočil na policisty! Hrozí mu 6 let vězení

Autor: ČTK, inf - 
2. ledna 2023
16:43

Kriminalisté obvinili z násilí proti úřední osobě čtyřiatřicetiletého muže, který v sobotu v Městci Králové na Nymbursku ohrožoval sekerou svoji babičku a pak přivolané policisty. Policisté muže při zásahu postřelili, takže je nyní v nemocnici, hrozí mu až šest let vězení, uvedla na webu krajská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Starší žena oznámila v sobotu napadení 34letým vnukem. Podle policie byl opilý a na přivolané policisty útočil sekerou. „Muž, který se proti policistům rozeběhl se sekerou v ruce, nereagoval na žádné zákonné výzvy o použití donucovacích prostředků, pokud svého jednání nezanechá,“ uvedla Suchánková.

Policisté použili hrozbu namířenou střelnou zbraní a varovné výstřely. „Z důvodu odvrácení jeho útoku proto použila policejní hlídka přímo zbraň proti agresivnímu muži, kterého dvakrát zasáhla,“ doplnila mluvčí.

Útočníka postřelili

Záchranáři postřeleného muže transportovali vrtulníkem do nemocnice v Hradci Králové. „V souvislosti s případem probíhají další potřebné procesní úkony, obviněný je stále v péči zdravotnického zařízení,“ uvedla Suchánková.

Video  Agresivní muž napadl v Městci Králové policisty sekyrou, ti ho následně postřelili.  - Aktu.cz
Video se připravuje ...

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání