Neděle 28. května 2023
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Polojasno 20°C

Hororový vzlet v Limě: Letadlo se na ranveji srazilo s hasiči a začalo hořet! Dva požárníci zemřeli

Autor: rc - 
19. listopadu 2022
13:50

Hororový vzlet na peruánském Mezinárodním letišti Jorgeho Cháveze v Limě zažilo až 280 cestujících. Letadlo společnosti Latam Airlines se v pátek odpoledne při startu srazilo s požárním vozidlem a začalo hořet! Při nehodě zemřeli dva hasiči a další hasič (31) je v kritickém stavu.

Krátce před půl čtvrtou odpoledne v pátek startoval z letiště v Limě let LA 2213, který odbavovala letecká společnost Latam Airlines. Letadlo jelo po ranveji, když se mu zničehonic do cesty připletl hasičský vůz. Obří kolos se s náklaďákem srazil a o chvíli později začalo letadlo hořet.

Na místo se sjeli záchranáři, kteří z letadla Airbus A320 začali evakuovat 280 cestujících. Podle informací BBC nikdo z posádky ani z cestujících neutrpěl smrtelná zranění.

Video  Letadlo na peruánském letišti v Limě začalo při startu hořet poté, co se srazilo s hasičským vozem.  - Twitter
Video se připravuje ...

Nicméně při havárii zemřeli dva hasiči Ángel Torres a Nicolás Santa Gadea. Další jednatřicetiletý hasič byl převezen do nemocnice a je v kritickém stavu. Podle peruánského ministerstva zdravotnictví utrpělo dvacet cestujících zranění, dva z nich vážná.

Zatím není jasné, jak k nehodě došlo. Letadlo mířilo do města Juliaca. Někteří svědci moment, kdy k nehodě došlo, zachytili na své telefony. Následně se videa začala šířit po sociální síti Twitter.

Petr Ptacek ( 25. listopadu 2022 18:13 )

Od kdy se vejde do A320 neo 280 pasažérů?? Přidali jste 100 navíc a proč ne čím víc lidí v letadle tím zajímavější článek.

frnta konew ( 20. listopadu 2022 11:27 )

Blbci hasiči byli zase moc aktivní...

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání