Čtvrtek 25. dubna 2024
Svátek slaví Marek, zítra Oto
Oblačno, déšť se sněhem 9°C

Muž (†68) na Plzeňsku postřelil manželku (33), pak zabil sebe. Všemu přihlížela malá dcera

Plzeňsko - Muž chtěl zastřelit svou manželku, následně postřelil sebe. Svým zraněním v noci z pátka na sobotu  podlehl.
Plzeňsko - Muž chtěl zastřelit svou manželku, následně postřelil sebe. Svým zraněním v noci z pátka na sobotu podlehl.  (Autor: Policie ČR)
Aktualizováno -
30. dubna 2022
12:33
Autor: ČTK, pma - 
30. dubna 2022
09:40

Od pátečního večera policie vyšetřuje násilný trestný čin ve Vochově na severním Plzeňsku. Podle informací serveru Novinky.cz měl osmašedesátiletý muž postřelit svou třiatřicetiletou partnerku a poté zbraň obrátit proti sobě. Oba zranění byli v kritickém stavu transportováni do fakultní nemocnice Plzeň - Lochotín. Muž však noci svým zraněním podlehl. Kriminalisté už čin kvalifikovali jako pokus o vraždu. Celé nešťastné události měla navíc přihlížet i malá dcera obou partnerů.

Na severním Plzeňsku, konkrétně v obci Vochov, došlo v pátek večer k tragické události. Krátce po osmé hodině večerní se z jednoho z rodinných domů ozvalo několik výstřelů. Na místo bylo okamžitě vysláno několik hlídek policie včetně těch prvosledových, ozbrojených automatickými zbraněmi, a také krajská zásahová jednotka.

„Vše prozatím nasvědčuje tomu, že události předcházely domácí neshody. Při násilném trestném činu byla použita střelná zbraň, kterou jsme zajistili k další expertize,“ sdělila serveru Novinky.cz policejní mluvčí Veronika Hokrová. Ta dále doplnila, že ve věci byly zahájeny úkony trestního řízení pro podezření z pokusu o vraždu. „Dalšími okolnostmi se intenzivně zabýváme,“ uvedla Hokrová.

Sedmdesátiletý muž měl údajně nejprve postřelit svou třiatřicetiletou družku, následně zbraň obrátit proti sobě a střelit se do hlavy. „Oba pacienti byli v kritickém stavu. Transportovali jsme je do plzeňské fakultní nemocnice,“ uvedla za krajskou záchranku Mária Svobodová.

Celou událost měla na vlastní oči vidět i pětiletá dcerka obou dospělých, které podle Novinek.cz měla sama zavolat na policii. To serveru potvrdil i soused, který se do rodinného domu po tragédii dostal. „Policii snad měla zavolat právě jejich dcerka. Na podlaze jsem viděl kaluž krve, ještě teď se z toho všeho vzpamatovávám,“ řekl šokovaný soused, který k sobě prozatím vzal psa, kterého rodina měla. „Celou noc se chudák třásl," doplnil muž.

Dívenka by se aktuálně měla nacházet u prarodičů, kam ji po incidentu převezla policie.

Obyvatelé Vochova jsou z celé tragédie v naprostém šoku. Rodinný známý pro Novinky.cz uvedl, že nespory mezi partnery byly časté. „Oni se hodně hádali, bylo to takové italské manželství, taky mezi sebou měli velký věkový rozdíl. Údajně za tím byla nevěra, ale tu přeci neřeším takhle hrozným způsobem,“ uvedl muž.

Následkům svých zranění údajný střelec v noci podlehl. „Muž na následky zranění v noci zemřel, žena podstoupila operaci a je u nás dál hospitalizovaná,“ sdělila ČTK administrátorka plzeňské fakultní nemocnice Alena Dvořáková.

Na místě tragédie od sobotního rána pracují kriminalisté a policejní technik. Policie zatím bližší informace k případu nesdělila.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání