Pátek 12. dubna 2024
Svátek slaví Julius, zítra Aleš
Polojasno 19°C

Neviděli jste je? Marek (15) a Roman (15) utekli z dětského domova v Kostelci nad Orlicí

Marek Foltýn a Roman Petera se nevrátili z procházky 10. ledna.
 (Autor: Policie ČR)
Autor: ČTK, pma - 
31. ledna 2022
15:47

Od 10. ledna policie neúspěšně pátrá po Marku Foltýnovi (15) ze Šumperska a Romanu Peterovi (15) z Rychnovska. Nevrátili se z dětského domova v Kostelci nad Orlicí, kde mají oba nařízenou ústavní výchovu. Ze zařízení dle policie utekli už poněkolikáté.

Teenageři Marek Foltýn a Roman Petera před třemi týdny odešli na povolenou procházku, ale už se z ní do dětského domova v Kostelci nad Orlicí nevrátili. Podle policie se ale jedná o notorické útěkáře, kteří zmizeli již poněkolikáté.

Mohli by být v Šumperku či Olomouci

Tentokráte chlapci ale nejsou k nalezení. „Policisté po oznámení jejich útěku prověřili různá místa v Kostelci nad Orlicí, konkrétně autobusové a vlakové nádraží nebo zdravotnická zařízení. Bohužel bez kladného výsledku. Zjistili však, že by se mohli spolu zdržovat v Šumperku nebo v Olomouci,“ vyjádřila se k situaci tisková mluvčí pro Královéhradecko Iva Kormošová.

Pomoci může veřejnost

Marek měří okolo 172 centimetrů, je hubený a má krátké hnědé vlasy. Odešel v šedých riflích, černých botách a červené prošívané bundě. Roman je o pár centimetrů menší než Marek a má také kratší hnědý sestřih. Oblečen byl do maskáčové bundy s kapucí, khaki kalhot s kapsami, černé čepice a do zimních kotníčkových bot. Chlapci nejsou nebezpeční ani ozbrojeni.

Kdokoliv, kdo by mohl poskytnout jakékoliv informace o pobytu chlapců, nechť se ozve na linku 158 nebo se dostaví na jakoukoliv policejní služebnu.

drazor ( 31. ledna 2022 18:02 )

Stačí vypsat odměnu 10000 Kč, za živé či mrtvé. Rádi se ještě přihlásí.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání