Středa 26. ledna 2022
Svátek slaví Zora, zítra Ingrid
Oblačno, déšť se sněhem 3°C

Sportovce Jakuba (†30) srazil v Budapešti mikrobus: Loučení se svobodou skončilo jeho smrtí

Autor: DH - 
11. září 2021
20:21

Velké neštěstí se událo v maďarském hlavním městě Budapešť. O život tam přišel třicetiletý Slovák, kterého na přechodu pro chodce srazilo auto. Podle všeho se jednalo o sportovce Jakuba, který holdoval triatlonu.

K tragédii došlo v sobotu večer v centru Budapešti, když účastníci eucharistického kongresu, kterého se má na jeho závěr zúčastnit i papež, mířili mikrobusem na jedno z míst konání. Vedle budovy opery ale přesně v ten moment přecházela po ulici skupinka mladých Slováků a mikrobus jednoho z nich ve velké rychlosti srazil.

Náraz byl tak silný, že mladíka vymrštil přes kapotu a čelní sklo asi 20 metrů od místa srážky. K incidentu byli okamžitě přivoláni tamní záchranáři, ale ani přes velkou snahu se jim život muže nepodařilo zachránit.

„V osm hodin večer na Andrássyho ulici srazilo auto chodce. Jeho zranění bylo mimořádně vážné a na místě mu podlehl,“ uvedl Soma Csécsi, mluvčí policie v Budapešti. Podle zpráv TV JOJ je zesnulým třicetiletý Jakub z města Levice, skvělý sportovec a triatlonista. V Budapešti se účastnil rozlučky se svobodou jednoho ze svých přátel.

Podle zdrcených kamarádů mladíka se Jakub na přechod vydal sám, když ostatní čekali, až auta přejedou. Policie již zahájila vyšetřování.. Okolnosti nehody zjišťuje.

Video: Sportovce Jakuba (†30) srazilo v Budapešti auto na přechodu: Neštěstí nepřežil

Video Sportovce Jakuba (†30) srazilo v Budapešti auto na přechodu: Neštěstí nepřežil - TV JOJ

delviar ( 11. září 2021 22:02 )

Bureš ty môžeš tým čo si tak idótsky označil jedine ,,kloktat prújem,,....

delviar ( 11. září 2021 22:00 )

Chodcov poznáme: Rýchlych,pomalých a mŕtvych!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání