Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno 3°C

Nečekaný tah Terezy (25) „v předvečer“ nejdůležitějšího soudu: Povolala právního supermana!

Autor: DH - 
28. června 2021
05:00

Slyšení před odvolacím soudem se kvapem blíží. Jen pár dní před klíčovým dnem mění Tereza (25) svoji strategii. Místo zkušeného Navída Basíra, s ní totiž do boje půjde jiný právník, hvězdný advokát, legendární Saif ul-Malúk.

Do vysněného odvolání už jí zbývá jen chvilka, nicméně Tereza se rozhodla pro důležitou změnu taktiky. Podle pákistánského novináře Alího Aršáda přešla pod křídla slavného pákistánského právníka ul-Malúka a současnému obhájci Navídu Basírovi se omluvila. Původně měli být jejími obránci oba muži najednou.

Češka podle Aršáda oznámila dosavadnímu advokátovi, že jí je líto jeho propuštění. Podle všeho za ni ale bude před soudem 29. června hovořit jen Saif ul-Malúk. 

Podle Aršáda Tereza tímto krokem plní přání svého otce, který měl za služby ul-Malúka už předem zaplatit. Zřejmě tak věří, že slavný pákistánský advokát ji konečně pomůže osvobodit, a ona se tak bude moci vrátit do své vlasti. 

Odvolací soud měl Terezu Hlůškovou vyslechnout už 17. června, ale soudci byli v ten den zaneprázdnění. Ke slyšení by tak mělo dojít 29. června. Pokud se ale tak znovu nestane, bude si muset Tereza počkat. Náhradní termín byl totiž stanoven až na konec září.

Češka ale doufá, že další odklady nenastanou a že jí pomůže slavný advokát, který se proslavil obhajobou křesťanky, jménem Asia Bibi, odsouzené v Pákistánu k trestu smrti za rouhání. Po jeho řeči ji soud zprostil obvinění.

Tereza si v Pákistánu odpykává více než osmiletý trest odnětí svobody za to, že se na začátku roku 2018 měla pokusit ze země propašovat několik kilogramů heroinu v cestovním kufru. Jednou z posledních nadějí na záchranu, či zmírnění trestu, je pro ni právě odvolací soud.

Video Soudce poslala pašeračku Terezu na bezmála 9 let do vězení - Blesk.cz

 

Lukya ( 28. června 2021 20:33 )

Jste úplně mimo... jejím zatčením od ní mafie dala ruce pryč. Nebo vážně věříte tomu že 9 kg je nějaké závratné množství pro takové organizované skupiny??? 9 kg zabavili dalších x tun v mezidobí prošlo.

tomik007 ( 28. června 2021 19:11 )

Nechápu jak ji muže Malaluk zprostit obvinění, když ji chytli s 9kg heraku ? To tak jedine teho BURESA 🙄🙈

zralynetopyr ( 28. června 2021 18:23 )

příležitost by se ji dát měla, odpouštět je lidské. měli by se tam k nim posílat spíš nenapravitelný šmejdi, lichváři a podobné svinstvo

Zombie_1 ( 28. června 2021 17:28 )

Jo haha 😜

Zombie_1 ( 28. června 2021 17:26 )

A v čem podniká? Je vařič nebo to dává do psaníček? 🤣

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání