Pondělí 26. července 2021
Svátek slaví Anna, zítra Věroslav
Oblačno, bouřka 27°C

Překvapení pro okradeného muže z Hradce Králové: Policisté vypátrali ukradené elektrokolo dřív, než si toho vůbec všiml

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Blesk: Václav Burian)
Autor: VaB - 
17. června 2021
19:36

Muž z Hradce Králové přišel o elektrokolo, než si toho ale stihl všimnout a nahlásit to policistům, tak už ho měli vypátrané. Stálo 40 tisíc korun. Policie nyní radí co dělat, když vás někdo okrade, případně jak tomu předcházet.

Policistům z Hradce Králové se povedl mistrovský kousek. Jednomu obyvateli někdo ukradl elektrokolo v hodně 40 tisíc korun. Policisté si díky místní znalosti zlodějny všimli.

A tak ho vzali na svou stanici a čekali, až se ozve pravý majitel. Ten tak nakonec učinil. A čekalo ho milé překvapení. Když krádež přišel nahlásit, bylo mu řečeno, že už kolo mají vypátrané. 

Jak tomuto problému ale předejít? „Ztráta majetku zamrzí vždy, pokud se však jedná o takto hodnotný kus, je potřeba udělat vše pro jeho ochranu. Policisté proto doporučují kola vždy zamykat, ať už je postavíte na soukromém pozemku nebo na ulici. Nejlepší je přitom zvolit bezpečnostní zámek. Kola je potřeba poutat k pevnému bodu a ani tak byste se od něho neměli vzdalovat na příliš dlouhou dobu,“ varuje policistka Lucie Konečná. 

Dobré jsou například i mikročipy, ten se nalepí na kolo a do registru zadá své údaje. Díky tomu se pak ukradené kolo rychle vrátí k majiteli. 

„Dojde-li přes veškerá bezpečnostní opatření ke krádeži vašeho kola, neprodleně ji ohlaste a neváhejte použít linku 158, snížíte tak náskok pachatele a jeho šanci, že zůstane nevypátrán,“ dodala Konečná. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání