Středa 29. listopadu 2023
Svátek slaví Zina, zítra Ondřej
Oblačno -1°C

Šílené dozvuky černobylské havárie: Postižení a rakovina i po 37 letech!

Autor: rix - 
26. dubna 2023
05:00

Ačkoli má katastrofa v Černobylu přímo na svědomí pouze padesát úmrtí, život změnila tisícům lidí. Ti trpí dalekosáhlými dopady radioaktivního záření dodnes. Jejich těla už nikdy nebyla taková, jaká byla před havárií.

Prvními na ráně byli hasiči. Ti nebyli informováni o množství radiace, která na ně působí. Během několika týdnů jejich těla vypověděla službu. Polovina z nich zemřela na akutní selhání organismu vlivem záření, uvedl deník Daily Star.

„Viděl jsem kolegy, kteří tu noc pracovali. Jejich kůže měla jasně červenou barvu. Když jsem dokončil službu já, moje kůže byla hnědá. Jako bych byl po celém těle popálený,“ uvedl Oleksij Breus, pracovník reaktoru, pro BBC Ukrainian.

Lidem podle Lydie Zablotské z Kalifornské univerzity začne kolabovat oběhový systém, takže začnou mít problém s objemem krve v těle. Celé tělo se v podstatě zhroutí.

Nehoda postihla miliony obyvatel na Ukrajině a v Bělorusku. A to i ty, kteří žili daleko od místa neštěstí. V prvních pěti letech po katastrofě se na Ukrajině zvýšily případy rakoviny u dětí o devadesát procent. Pozůstalí se také dlouho obávali, že radiační expozice mohla ovlivnit jejich spermie a vajíčka, což by mohlo jejich dětem způsobit další genetická onemocnění.

Nová studie z Národního výzkumného centra pro radiační medicínu v Kyjevě na Ukrajině však nenalezla žádné důkazy o tom, že by k poškození u dětí došlo…

nick55 ( 26. dubna 2023 15:31 )

Otřesná svědectví sesbírala od lidí z okolí Černobylu Světlana Alexijevič ve své knize Modlitba za Černobyl. Všechny její knihy stojí za přečtení !! Zinkoví chlapci - vojáci/kluci nahnaní do Afgánistánu, na magnetofon natočené a do knihy přepsané jejich zážitky (i jejich příbuzných). Všechny knihy S.Alexejevič vám surově ukáží ten ruský marast.

Uživatel_5512234 ( 26. dubna 2023 14:28 )

Nejen nárůst rakoviny, taky nemoci štítné žlázy. Byl proveden výzkum severských států u divoce žijící zvěře a vliv radiace na jejich populaci. V západním světě byli informováni byly podávány léky s jódem, jen nás ty rudé k...y ještě hnaly davy lidí na oslavu 1.Máje .... co k tomu dodat? Nic jenom snad, že mnozí na to hodně rychle zapomněli

zloduh ( 26. dubna 2023 14:10 )

apsolutně mi ti žíly netrhá

milan59 ( 26. dubna 2023 06:59 )

No a jestli po výrobách a používání chemických zbraní se vše ZLEPŠILO tak to asi budu koukat jako jelen.

Julie1234567 ( 26. dubna 2023 05:56 )

Na klinice dětské onkologie v Motole, přesně na recepci budovy ambulance, byl v cca roce 2004 takový baner , kde se lékaři chlubila úspěšností léčby onkologických onemocnění u dětí. Byla tam i křivka, která znázorňování nárůst těchto onemocnění po roce 1986. Jistě, diagnostika byla dokonalejší, ale dodnes nikdo nepřiznal, že vinou režimu a jeho neinformování obyvatelstva zemřely statisíce lidí i u nás.
Baner v recepci velmi rychle zmizel. Kdo prošel se svým dítětem, které se narodilo těsně před rokem 1986, onkologickém léčbou, musí myslet na to, zda by náhodou nebylo vše jinak, kdyby Černobyl nebyl nebo kdyby společnost ve své připos….sti z Ruska jednala jinak a v zájmu svých občanů.
Situace se může velmi rychle opakovat. Všichni víme, co se na Ukrajině děje a co jsou Russové zač. Jsme na to připraveni? Nebo naše dětí budou po letech zase psát o nějakých banerech, které někde viděly?

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud