Sobota 8. května 2021
Dnes je Den vítězství, zítra Ctibor
Polojasno 14°C

Tragédie u Chlumce nad Cidlinou: Řidička (†34) nepřežila nehodu, holčička (†6) zemřela v nemocnici!

Aktualizováno -
21. dubna 2021
16:00
Autor: VaB - 
20. dubna 2021
11:24

V úterý brzy ráno došlo u Chlumce nad Cidlinou k tragické dopravní nehodě. Zemřela při ní 34letá maminka, šestiletá holčička byla velmi vážně zraněná. Bohužel druhý den zemřela v nemocnici. Po nehodě byla v bezvědomí. Počasí znemožňovalo vzlet záchranářského vrtulníku.

K nehodě vyjely čtyři posádky záchranné služby Královéhradeckého kraje z Nového Bydžova a Hradce Králové. Došlo k čelnímu střetu osobáku s náklaďákem. V autě cestovala 34letá žena a její šestileté dítě. 

Náraz byl bohužel tak silný, že žena na místě svým zraněním podlehla. „Dítě, které zřejmě bylo v okamžiku srážky na zadním sedadle, bylo těžce zraněno a od počátku v bezvědomí. Záchranáři jej museli uvést do umělého spánku a intenzivně léčit,“ uvedli záchranáři.

K místu vyrazila i posádka letecké záchranné služby. Neletěli vrtulníkem, museli jet autem, počasí totiž nebylo příznivé a vrtulník nemohl vzlétnout. Dítěti záchranáři museli na místě zavést krevní transfúzi. „Po stabilizaci základních životních funkcí jej následně ve vážném stavu transportovali do královéhradeckého traumacentra. Jde v tuto chvíli o nejmladšího pacienta, kterému byla podána plná krev od jejího zavedení do výbavy posádky LZS v červnu 2020,“ dodali záchranáři.  

Druhý den ráno přišla smutná zpráva. Šestiletá holčička vážným zraněním v nemocnici podlehla. Policisté i nadále nehodu vyšetřují, policejní mluvčí uvedla, že řidička (†34) zničeho nic přejela do protisměru. 

Řidič (49) nákladního automobilu byl zraněn lehce, byl také převezen do nemocnice. Nehodou se zabývají i policisté. „Bližší okolnosti a příčina této tragické nehody jsou předmětem dalšího vyšetřování,“ uvedla policistka Lucie Konečná. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání