Neděle 28. listopadu 2021
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo, déšť se sněhem 2°C

Fotky genitálií se mužům na seznamce nevyplatily: Podvodníci je vydíráním připravili o stovky tisíc

Aktualizováno -
21. února 2021
19:58
Autor: DH - 
19. února 2021
23:37

Svitavští kriminalisté řeší několik případů vydírání na základě sextingu přes erotickou seznamku. Podvodníci skrze smyšlené příběhy vydírají muže, již přes internet posílají svým ctitelkám fotografie intimních partií.

U většiny případů, o kterých informoval server iDnes.cz, hraje hlavní roli erotická seznamka, intimní fotografie a následné vydírání. V prvním dokonce po muži podvodníci vyžadovali i 200 tisíc korun.

Vše začalo intimním dopisováním se ženou, kterou dotyčný poznal na erotické seznamce a po pár zprávách ji poslal své intimní partie. Ze skrytého čísla mu zanedlouho přišel podivný hovor. Chtěla s ním mluvit domnělá matka jeho internetové kamarádky. „Žena mu sdělila, že se nachází na policii a podává na muže trestní oznámení,“ popsala iDnes policejní mluvčí Lenka Vilímková.

Podvodníci dělali vše pro to, aby si muž připadal provinile. Následoval telefonát od falešného policisty. „Pokud nechcete, aby na vás paní podávala trestní oznámení, může se s ní mimosoudně vyrovnat částkou 200 tisíc korun,“ začal naléhat s tím, že matka je ochotna slevit na 150 tisíc.

Naštěstí, v tomto případě se podle Vilímkové muž zachoval správně a žádné peníze nezaplatil. V jiných, velmi podobných případech ovšem další poškození tak prozíraví nebyli.

Policejní mluvčí totiž přiznala, že ve dvou dalších situacích přišli dva muži o 100 a 200 tisíc korun. Podvodníci navíc přitvrdili. Snažili se muže nachytat s tím, že znásilnil nezletilou dívku.

„Mám u sebe paní, která vás chce udat za znásilnění své dcery, a pokud pošlete této paní na bankovní účet finanční částku ve výši 100 tisíc korun, tak vás neudá,“ sdělil podle Vilímkové neznámý muž vydávající se za policistu poškozenému. Ten, ač o ničem nevěděl, sehnal peníze, které si půjčil a na účet je odeslal.

Kriminalisté po podvodnících v současné době pátrají, hrozí jim až 4 roky za mřížemi a peněžitý trest. Zároveň policie zveřejnila i videozáznam ženy, která by mohla podvodníky znát. S prosbou o pomoc se tak kriminalisté ze Svitav obracejí i na veřejnost.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání