Sobota 28. listopad 2020
Svátek slaví René, zítra Zina
Zataženo 2°C

Policie rozkryla podvod za 290 milionů! Místo výnosné investice si 7 lidí nacpalo kapsy

Podvodníci lidem slibovali zhodnocení až 5 procent, místo toho se napakovali. (Ilustrační foto)  (Autor: Profimedia)
Autor: ČTK - 
22. listopadu 2020
08:37

Sedm lidí mělo podle policie z několika stovek lidí vylákat slušnou sumičku. Podvodem si měli přijít na více než 290 milionů korun! Slibovali investici do firmy z Nového Zélandu a lákali na zhodnocení až pět procent měsíčně. Policie případ vyšetřuje a u soudu už podala návrh na obžalobu podvodníků.

„Osoby jsou stíhány pro zvlášť závažný zločin podvodu a zločin legalizace výnosů z trestné činnosti," uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej, který o žalobě informoval v neděli na webu centrály.

V případě odsouzení osobám hrozí až deset let vězení. Peníze jim na slibovanou investici poskytlo nejméně 385 lidí. Při vyšetřování byl zajištěn movitý a nemovitý majetek za víc než 60 milionů korun, doplnil Ibehej.

Návrh na podání obžaloby NCOZ podala k Vrchnímu státnímu zastupitelství v Praze. Obvinění podle mluvčího slibovali zhodnocení peněz zejména investicemi do bankovních garancí, komodit a realit u společnosti Investment and Trading Capital Limited se sídlem na Novém Zélandu. Úrok se měl pohybovat v rozmezí od půl procenta do pěti procent měsíčně.

NCOZ doporučuje při investicích zvýšenou ostražitost, uvedl Ibehej. Lidé by měli podle něj zejména obezřetně hodnotit a ověřovat informace od lidí, kteří se prezentují jako finanční poradci, a nenechat se zlákat slibovaným zhodnocením.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud