Pondělí 25. leden 2021
Svátek slaví Miloš, zítra Zora
Oblačno, sněžení 1°C

V Kralupech nad Vltavou hořel sklad: Příčinu požáru bude zjišťovat vyšetřovatel

Aktualizováno -
20. listopadu 2020
07:47
Autor: VaB, ČTK - 
19. listopadu 2020
15:08

Více jednotek hasičů zasahovalo ve skladu v Kralupech nad Vltavou. Požár ho měl podle předběžných informací pohltit v plném rozsahu. Hustý černý kouř stoupající z haly bylo vidět i z dálky. Hasiči dostali oheň pod kontrolu zhruba o půl desáté v noci, ale na místě dál pokračovalo dohašování. V pátek k hale zamíří těžká technika a také vyšetřovatel, který bude hledat příčinu požáru.

V ulici V Růžovém údolí v Kralupech nad Vltavou spěchali ve čtvrtek do akce hasiči. Hořela tam totiž hala, požár se šířil a oni museli vyhlásit třetí stupeň poplachu. Nikdo nebyl zraněn, na místě jich však zasahovaly desítky. Hasební práce probíhaly i v noci.

Příčiny neštěstí se vyšetřují

Oheň vznikl ve čtvrtek kolem 14:00. Mluvčí hasičů uvedla, že jde o skladovací halu společnosti Nowaco. Pod kontrolu se oheň podařilo dostat před 21:30. Hasiči celou noc pracovali a dohledávali případná skrytá ložiska. „Dnes přijede těžká technika, která pomůže s rozebíráním konstrukce haly," uvedla v pátek mluvčí.

Na místo míří vyšetřovatel, aby zjistil příčinu neštěstí. Zatím není určena ani výše škody, uvedla mluvčí středočeských hasičů Vladimíra Kereková. Oheň zasáhl celou budovu. 

Nebezpečné látky neunikly

Video Požár haly v Kralupech nad Vltavou - David Malík

Během čtvrtečního odpoledne hasiči vyhlásili kvůli rozsahu ohně i počtu zasahujících jednotek třetí poplachový stupeň ze čtyř, večer už byl poplachový stupeň snížen. Společnost Nowaco na facebooku uvedla, že v hale, která shořela, vyrábí většinu rybích produktů. Produkty má ještě v dalších skladech.

Podle starosty města Marka Czechmanna (za STAN) neunikly žádné nebezpečné látky. „Občanům však nyní doporučujeme, aby nevětrali,“ informoval obyvatele Kralup starosta. Na místo v rámci mezikrajské výpomoci vyjela i jednotka hasičů z Prahy. 

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud