Záchranář Marek rozvážel nákupy seniorům: Měl vážnou nehodu! Kolegové žádají o pomoc

Autor: VaB - 
26. května 2020
05:30

Dobrovolný záchranář Marek měl před několika dny vážnou dopravní nehodu, při níž utrpěl otřesná poranění. V tu chvíli dobrovolně rozvážel coby záchranář Czech SAR Teamu nákupy seniorům. Zničil si přitom i svoje auto, kterým jezdí pomáhat. Jeho kolegové teď žádají o pomoc.

Chtěl pomáhat, ale odnesl to, jak nejhůře mohl. I přesto, že měl záchranář Marek na silnici přednost, byl účastníkem vážné nehody. „Protržená plíce, několik zlomenin, operace kolene, otřes mozku. A vozidlo? Na odpis. Technika, s níž zasahujeme, je z drtivé většiny v osobním vlastnictví našich dobrovolníků,“ popisují záchranáři. 

Marek v době koronavirové krize rozvážel seniorům nákupy svým vlastním autem, dobrovolně bez nároku na honorář. Nepomáhají ovšem jenom seniorům, ale i členům IZS. „I přesto, že to tentokrát dopadlo takto, neodradí to ani Marka, ani nikoho dalšího z nás. Protože chceme pomáhat a věříme, že náš projekt má velký smysl,“ popsali své pocity záchranáři na facebooku.

Pomůžete?

Záchranáři z Czech SAR Teamu pomáhají po celé republice. Se svou technikou často pátrají po ztracených nebo nezvěstných osobách. S čtyřkolkami vyjíždí 365 dní v roce do všech koutů republiky. A to všechno dobrovolně.

„Chceme pomáhat, nechceme honorář. Ale abychom mohli dlouhodobě udržet spolehlivost a kvalitu zásahů, potřebujeme jako sdružení vlastní profesionální techniku. A právě proto pořádáme sbírku,“ napsali na facebook. Jejich cílem je díky Doniu vybrat 219 tisíc korun. 

trintin ( 26. května 2020 13:50 )

Je velká škoda, že vozidlo nebylo pojištěno, jinak by mu opravy uhradili ze zákonného pojištění.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud