Dva mrtví po požáru v Sovoluskách: Tragédii nejspíš způsobila horkovzdušná trouba

Autor: ČTK - 
23. května 2020
20:47

Děsivý požár v Sovoluskách na Pardubicku si vyžádal dva lidské životy. Hasiči již znají pravděpodobnou příčinu prosincové tragédie. Zřejmě došlo k nedodržení bezpečnostních předpisů při používání horkovzdušné trouby. 

V noci na 8. prosince u požáru rodinného domu zasahovalo pět jednotek hasičů. Ti na místě našli dvě ohořelá těla ženy a muže. Jak sdělili zástupci krajských hasičů, s největší pravděpodobností nešlo o cizí zavinění.

Vyšetřovatelé v horkovzdušné troubě našli zbytky, pravděpodobně šlo o drůbež, a zjistili, že trouba byla před vznikem požáru pootevřená a zapnutá. „Pravděpodobně došlo ke vzplanutí masa v troubě, požár se přenesl skrz pootevřená dvířka na kuchyňskou linku a dále na celý dům,“ uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková.

Požár rodinného domu byl nahlášen 8. prosince zhruba půl hodiny po půlnoci. Hasiči z budovy vynesli 12kilogramovou propanbutanovou láhev, požár dostali pod kontrolu zhruba po hodině a zcela ho zlikvidovali ve 02:15.

Hmotná škoda byla vyčíslena na milion korun. „Z našeho pohledu je tragický požár v Sovoluskách uzavřen,“ dodala Horáková.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud