Úterý 18. ledna 2022
Svátek slaví Vladislav, zítra Doubravka
Oblačno, déšť se sněhem 4°C

Tragická smrt těhotné miss (†19): Zemřela po pádu z Trumpovy zdi na amerických hranicích

Autor: dce - 
15. března 2020
06:10

Téměř sedmimetrový pád nepřežila mladičká vítězka soutěže krásy Miriam Estefany Giron Lunaová (†19). Snažila se totiž přelézt plot mezi Mexikem a Spojenými státy. Tragédie je o to horší, že dívka byla v té době v osmém měsíci těhotenství.

Miriam pocházela původně z Guatemaly - do Spojených států chtěla uprchnout za lepším životem pro sebe i své dítě. S manželem Dilverem Israelem Díazem Garcíou (26) se chtěli do Ameriky dostat za pomoci pašeráků. Ti jim poradili přelézt bezmála sedmimetrovou železnou „zeď“ mezi mexickým městem Ciudad Juarez a Clintem v Texasu.

Miriam v osmém měsíci těhotenství ale při přelézání spadla, Dilver už jí nemohl pomoci. Dívka zemřela v úterý v nemocnici. Lékařům se bohužel nepodařilo zachránit ani její nedonošené miminko, kvůli kterému přistoupili k nouzovému císařskému řezu.

Mark Morgan, komisař amerických celnic a hraničních kontrol, v tiskovém prohlášení viní ze smrti mladé ženy pašeráky. Ti guatemalský pár opustili ještě předtím, než se dostali ke zdi. Miriam a Dilver měli poslední část cesty dojít sami po svých. „Nezajímáte je, zneužijí vás a pak vás nechají napospas smrti. Taková jsou fakta,“ uvedl Morgan.

Guatemalský konzul pro změnu viní prezidenta Donalda Trumpa a jeho přísná imigrační nařízení, která nutí uprchlíky podstupovat mnohem větší rizika. Současná situace kvůli koronaviru je navíc ještě horší - přísná opatření mají údajně USA chránit před nákazou. Pravdou ovšem je, že například v Mexiku je nemocných mnohem méně než právě ve Spojených státech.

offline ( 15. března 2020 16:52 )

Manžel již bezpochyby oplodnil další ženu, asi aby migranti nevymřeli.

offline ( 15. března 2020 16:49 )

Miriam Estefany Giron Lunaová by do svých cca 30 let porodila pravděpodobně ještě více dětí, než naše ekonomka Šichtařová a to je rozhodně nežádoucí. V tomto případě zeď splnila dokonale svůj účel.

yokky ( 15. března 2020 14:21 )

yokky ( 15. března 2020 14:20 )

Dobre ji tak.....Musi chodit pres prec­hod🤣🤣🤣­🤣🐵🐵🐵🐵🐵­🐵🐵👍👍👍👍­👍👍👨‍✈️­👨‍✈️👨‍­✈️👨‍✈️­👨‍✈️👨‍­✈️👨‍✈️­👨‍✈️👨‍­✈️👨‍✈️­👨‍✈️👨‍­✈️

bizon_pepa ( 15. března 2020 10:57 )

Podle vyjádření to vypadá, ze guatemalský konzul byl ještě větší mimoň než ona.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání