Saúdská princezna skočila na lep podvodníkům z ostrova Bali: Připravili ji o téměř miliardu!

Saúdská princezna skočila na lep podvodníkům z ostrova Bali: Připravili ji o téměř miliardu!  (Autor: Shutterstock, reprofoto ABC)
Autor: ČTK - 
29. ledna 2020
17:43

Při nevydařené investici do turistických resortů na indonéském ostrově Bali přišla saúdská princezna Lulva bint Fajsal Saúdová v přepočtu o téměř miliardu korun. Podvodníci na ni nepřevedli pozemky, za které zaplatila. Policie jednoho z nich zatkla, uvedla dnes agentura DPA.

„Odhaduje se, že přišla o asi 512 miliard indonéských rupií (860 milionů korun),“ řekl šéf kriminální policie Ferdy Sambo. Dodal, že princezna a její právní tým podvod ohlásili už v květnu loňského roku a zároveň podali žalobu na dvě osoby, které podvod zosnovaly. Policie v úterý jednoho podezřelého zatkla, po druhém dosud pátrá.

Princezna dvojici poslala stamiliony rupií, aby zakoupila pozemky a na nich postavila dva vilové resorty v okrese Gianyar na jihu prázdninového ostrova Bali. Podle veřejného odhadce však pozemky neměly ani desetinovou hodnotu oproti tomu, jakou podvodníci uváděli. Jejich majitelé je navíc na princeznu nepřevedli, ani když od ní obdrželi peníze. Celý projekt zůstal nedokončen.

Princezna Lulva je dcerou v pořadí třetího saúdského krále Fajsala, kterého v roce 1975 zavraždil jeho synovec. Je považována za jednu z nejvýznačnějších žen v rámci saúdské královské rodiny.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud