Čeští turisté v Tatrách potřebovali pomoc: Přenocovali venku, šli pro ně záchranáři

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
5. září 2019
19:17

Dalším dvěma českým turistům musela dnes ve Vysokých Tatrách pomáhat z potíží slovenská Horská záchranná služba (HZS). Už ve středu se vydali na Gerlachovský štít, ale od výstupu vzhledem k nepříznivému počasí upustili. Samostatně se nicméně vrátit nedokázali a po přenocování v horách ve čtvrtek ráno požádali o pomoc.

Dvojici Čechů ve věku 63 a 58 let pomohli z nesnází v časných ranních hodinách dva slovenští záchranáři. Oba turisty dostali dolů pomocí lanové techniky a pak je doprovodili do bezpečí.

HZS v souvislosti s touto událostí poukázalo na to, že se neustále opakují podobné případy. Turisté chodí mimo vyznačené cesty bez odpovídajících zkušeností a bez potřebné výstroje, což mnohdy končí voláním o pomoc.

Naposledy HZS pomáhala českým turistům v úterý večer. Skupinu převážně českých studentů ve věku 16 a 17 let začaly po příchodu na horskou chatu trápit žaludeční potíže, zvracení, křeče a průjem. Záchranáři je po příjezdu na Chatu u Zeleného plesa vyšetřili, podali jim léky a poté odvezli a předali zdravotníkům.

ccir ( 5. září 2019 22:10 )

Česká klasika ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud