Mafie si vyřizovala účty

Popravu Ukrajince na pražském sídlišti má na svědomí nejspíš východní vyděračská mafie.
Páteční vraždu osmatřicetiletého Ukrajince má pravděpodobně na svědomí ukrajinská nebo ruská mafie. Podle svědků šlo o jasnou popravu. Cizince zastřelil několika ranami z bezprostřední blízkosti v Silurské ulici na pražském barrandovském sídlišti neznámý muž. Střelec po vraždě utekl.
Vrah čekal na oběť na chodníku a sehrál scénu, že se prochází s miminem v kočárku. Když nedaleko od něho zastavilo auto a vystoupili z něho dva muži, střelec jednal. "Muž vytáhl pistoli a jednoho z Ukrajinců na místě zastřelil," řekla k případu mluvčí pražské policie Eva Miklíková. Podle svědků měl vrah zbraň ukrytou pod peřinkou v kočárku.
Zastřelený osmatřicetiletý muž bydlel nedaleko místa činu v panelovém domě. Podle pražského kriminalisty, který se zabývá organizovaným zločinem, šlo pravděpodobně o útok mafie. "Všechno tomu nasvědčuje. Byla to sprostá poprava," řekl detektiv. Vrah měl štěstí. Podle některých zdrojů totiž v metropoli před několika dny policie rozbila gang vyděračů z Východu. Barrandovský kat mezi zatčenými nebyl.