Holčička (5) hnila po krk v odpadcích: „Když jsem odešla, měla tam uklizeno!“ tvrdí obviněná matka

Autor: ital - 
15. března 2019
06:00

Matka dívenky, kterou policisté našli v moskevském bytě zamořeném odpadky a šváby, tvrdí, že je to zinscenovaná provokace. Svou dceru prý vychovávala v dobrých podmínkách a stojí si za tím, že když byt opustila, byl naprosto čistý. Říká, že nepořádek musel do bytu nanosit někdo během její nepřítomnosti.

V otřesných podmínkách nalezla ruská policie v moskevském bytě dívenku jménem Ljuba (5), kterou nazvali „Mauglí“, protože nemluvila, ale vydávala jenom skřeky. Žila v prostření zamořeném odpadky a šváby po několik let. Do krku jí zarůstal náhrdelník, který zřejmě způsobil, že nemohla mluvit. Ještě tentýž den zatkla policie dívčinu matku Irinu Garaščenkovovou (47).

Všechno je prý jen provokace! 

Irina, která má vystudovanou univerzitu, je ve vazbě kvůli podezření z pokusu o vraždu. V případě prokázání viny jí hrozí až 15 let vězení. Žena však proti obvinění zásadně protestuje a říká, že je to zinscenovaná provokace, protože dívku vychovávala v dobrých podmínkách.

„Není to pravda. Nevím, co se v bytě stalo. Vyšetřovatelé mi řekli, že jsem hnala dceru k sebevraždě, že jsem ji bila,“ svěřila se Irina zpoza mříží.

„Jsem ale její matka, dala jsem jí život, svému prvnímu dítěti, když mi bylo 41. A pět let jsem ji krmila, vychovávala. Samozřejmě, že ji miluji, nikdy bych ji neopustila. Sama bych ráda zjistila, co se v bytě stalo. Ale nepustili mě tam a nedovolili mi vidět mou dceru. Zadrželi mě poblíž,“ dodala obviněná matka.

„Udělala bych pro ni všechno. Vydělávám peníze a dokážu se o ni postarat. Nechodí do školky, protože ji vychovávám sama. Umí mluvit a komunikovat. Bojím se o ni jako každá matka. Chci ji vidět, obejmout a políbit ji. Je to moje dítě a chci vidět, jak na mě bude reagovat. Budu za svou dceru bojovat,“ doplnila matka, která říká, že byla pryč jen pár hodin, ale sousedé tvrdili, že tam nebyla již několik dní. Právě sousedé zavolali policii, když slyšeli dívčin neustávající pláč.

Nezná postel ani koupel

Doktor Ismail Osmanov, který o dívku nyní pečuje, pověděl: „Bohužel mluvit neumí, dokáže jen vyslovit jednotlivé slabiky. Současně však nemá žádnou psychologickou poruchu. Dokáže ukázat na své oči, nos a ústa. Není ale zvyklá spát v posteli,“ líčil lékař.

„Usne schoulená na židli a teprve poté ji mohou lékaři přenést na lůžko. Neumí používat vidličku a lžíci a velmi se bojí vody. Nikdy neviděla ovoce. Když jsme jí nabídli mandarinku, dlouho na ni koukala. Pak ji ochutnala a šťastně se usmála,“ dodal Osmanov.

Dále doktor ještě doplnil: „Neví, co je to sprcha. Stále máme potíže s hygienickou procedurou. Vůbec se nechce koupat. Také se bojí elektronických zařízení. Chtěli bychom jí provést EKG, ale v současnosti toho není schopná.“

hnusnejsvet33 ( 15. března 2019 11:09 )

Duševně chorá "matka" která nefunguje min. 5 let.

illenne ( 15. března 2019 10:56 )

Tohle je neskutečné chování matky, která si ani nezaslouží oslovení matka . To není byt, ale skládka odpadků . Chudák holčička, už nikdy by neměla být v péči téhle ženské. Snad se dostane do náhradní rodinné péče a zapomene na tuhle hrůzu. Náhrdelník vrostlý do kůže, to muselo být při jakémkoli pohybu velmi bolestivé.

padouch236 ( 15. března 2019 10:05 )

To snad není ani pravda...

marais ( 15. března 2019 08:43 )

Taková ***, kde furt ***la ?

iFender ( 15. března 2019 08:32 )

Jak tvrdi socialni ustavy a soudy ,neni prece nad materskou lasku.Laska otcovska? Ta neexistuje.Je prece lepsi nechat deti matce(bez materske lasky) nez tatovi ,ktery sve deti opravdu bezmezne miluje.Melo by se stim konecneneco delat

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud