Falešný kriminalista pronásledoval expartnerku: Za 5 měsíců jí poslal 1000 zpráv!

Milostný vzkaz na autě oběti stalkingu  (Autor: Policie ČR)
Autor: lm - 
21. února 2019
13:50

Denně jí posílal zamilované zprávy, své city vyjadřoval i malůvkami po autě a dokonce ji kontaktoval i osobně. Zamilovaný muž (41) z Liberecka se nedokázal smířit s tím, že ho po čtyřletém vztahu opustila partnerka z Českolipska. Při svém pronásledování se nezdráhal ani vydávat se za kriminalistu. Policisté pro jeho "trápení" však žádné pochopení neměli a začali ho stíhat pro nebezpečné pronásledování.

Žena z Českolipska se s partnerem rozešla v září minulého roku. Ten se následně odstěhoval z jejich společného bydlení zpět na Liberecko, s rozchodem se však odmítal smířit.

"Každý den jí totiž zasílal několik milostných SMS zpráv, o které nestála (od loňského září do letošního ledna jich byl jeden tisíc), prozváněl ji po telefonu ve dne i v noci anebo ji kontaktoval osobně. Také jí vyznával lásku nejrůznějšími vzkazy, které psal na okno jejího auta," popsala policejní mluvčí Ivana Baláková.

Ačkoliv se přestěhoval do sousedního okresu, v jejím městě se objevoval i několikrát do týdne a snažil se ji vyhledat. Žena se kvůli tomu začala obávat i opustit svůj byt. "Byl přitom velmi vynalézavý a informace o ní se snažil získat například tak, že se po telefonu vydával za kriminalistu a zjišťoval v jejím zaměstnání, jaké má pracovní směny. Jako důvod uvedl to, že s ní potřebuje hovořit kvůli dopravní nehodě," doplnila mluvčí.

Neodbytný milenec nakonec začal psát i jejímu současnému partnerovi, kterému měl vyhrožovat, aby se "před ním měl na pozoru". Po dlouhodobém tlaku se žena odhodlala letos v lednu na bývalého partnera podat trestní oznámení. "Po vyhodnocení všech důkazů jsme ho v závěru minulého týdne obvinili ze stalkingu. V této souvislosti mu nyní hrozí roční pobyt ve vězení. Poté, co si muž převzal záznam o sdělení podezření ze spáchání přečinu nebezpečného pronásledování, jeho nátlak na bývalou partnerku polevil," doplnila Baláková.

Policie zároveň vyzvala další oběti podobného pronásledování, aby včas požádaly o pomoc a své trápení si nenechávaly jen pro sebe. "Důležité je dát stalkerovi najevo, že vám nebude řídit život a že si všechny ty nepříjemnosti od něj nenecháte líbit. Další informace a rady pro oběti stalkingu naleznete na této adrese," uzavřela mluvčí. 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud