Dva čeští skialpinisté se zranili na Slovensku: Musela je zachraňovat horská služba

Dva čeští skialpinisté se zranili na Slovensku: Musela je zachraňovat horská služba
18. 2. 2019
13:31

V nesnázích se během víkendu objevili dva čeští skialpinisté na Slovensku. Každý na úplně jiném místě, ale oba skončili s podobnými zraněními. Zachraňovat je musela místní horská služba.

První zásah horské služby se odehrál už v sobotu navečer na hoře Kraľova Studňa ve Velké Fatře. Záchranáři byli povoláni k českému skialpinistovi se zraněnou nohou.

"Do příchodu záchranářů se mu podařilo dostat do horského hotelu. Záchranáři ho po příchodu ošetřili a pomocí sněžného skútru transportovali k jeho autu, kterým v doprovodu kamaráda pokračoval na ošetření vlastní dopravou," popsal mluvčí horské služby.

Druhý velmi podobný případ řešili záchranáři v desítky kilometrů vzdálené Žiarské dolině v Tatrách. Zde si Čech poranil koleno. "Horští záchranáři mu na místě poskytli neodkladnou zdravotnickou pomoc a následně jej pomocí sněžného skútru transportovali na parkoviště v ústí doliny, odkud už na vlastní žádost pokračoval na další ošetření do zdravotnického zařízení v doprovodu známých," dodal mluvčí.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud