Nejhledanější muž FBI je mrtev: Zastřelili ho federálové při pokusu o zatčení

FBI zastřelila hledaného muže
Autor: ital - 
14. února 2019
12:16

Ve středu zastřelil agent FBI násilníka a jednoho z 10 nejhledanějších mužů v USA v jedné osobě. Incident, který se odehrál v jednom z hotelů v Severní Karolíně, završil 18měsíční pátrání, na němž se podílely čtyři státy z různých konců USA. Kromě dopadeného muže nikdo další z přítomných nebyl zraněn.

Policie a FBI pátrala po zločinci jménem Greg A. Carlson (47), který měl 13. července 2017 vykrást rodinný dům v Los Angeles a přitom sexuálně napadnout ženu. V průběhu spáchání zločinu měl mít při sobě i zbraň neznámého typu. Tento čin měl podezřelého umístit na seznam deseti nejhledanějších mužů v zemi.

V září 2017 jej policie zatkla, ale později byl propuštěn na kauci a následně utekl. Agent FBI John A. Strong pověděl, že ve středu objevil auto podezřelého ve městě Apex v Severní Karolíně místní policista. Informoval FBI a ti na místo vyslali jednoho ze svých agentů. Ten potvrdil, že se Carlson skutečně nachází v jednom z hotelových pokojů.

„Náš člověk došel k pokoji ve snaze zatknout podezřelého. Ten byl ovšem ozbrojený, tak došlo k přestřelce, při níž Carlson přišel o život,“ pověděl agent Strong na zpravodajské konferenci před hotelem. Dodal také, že to byl jediný vypálený výstřel v průběhu zásahu. „K zastřelení došlo v pokoji, kde se podezřelý nacházel. Jakým způsobem se však k němu agent dostal, nebudu sdělovat.“

Strong také doplnil, že zločince chtěli dostat živého. „Nebylo naším záměrem podezřelého zastřelit, chtěli jsme jej zatknout a postavit před spravedlnost. Co se stalo dnes, je neštěstí, ale není nic, co bychom zamýšleli. Jsme rádi, že se nikomu dalšímu nic nestalo,“ uzavřel nakonec Strong. Přesnou příčinu toho, co se stalo, prokáže až soudní pitva, která může trvat až několik dní.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud