Pošťačka na Šumpersku vyházela vánoční zásilky do koše: Nestíhala

Pošťačka na Šumpersku vyházela zásilky do koše: Nestíhala je před Vánoci doručit.
Autor: ČTK - 
31. ledna 2019
10:01

V kontejneru na tříděný odpad skončily listovní zásilky, které na konci roku nedoručila adresátům pracovnice doručovací služby. Neotevřené dopisy a poukázky našli poté při třídění odpadu pracovníci firmy v Rapotíně na Šumpersku. Mladé ženě nyní hrozí obvinění z porušení tajemství dopravovaných zpráv.

„Koncem loňského roku se ženě několikrát nepodařilo včas doručit oprávněným adresátům veškeré jí svěřené listovní zásilky. Z obavy, že by mohl vyvstat problém, kdyby se s nedoručenými zásilkami vrátila zpět do depa, měla je raději vyhodit do kontejneru na tříděný odpad,“ uvedla mluvčí šumperské policie Jiřina Vybíhalová.

Přes devadesát nerozbalených zásilek složených z různých dopisů a poukázek v Rapotíně objevili pracovníci firmy zabývající se tříděním papírového odpadu. „V případě prokázání viny a odsouzení hrozí mladé ženě za takové jednání až pětiletý trest odnětí svobody, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ dodala mluvčí.

Podobný případ vyšetřovali loni také prostějovští policisté, rozsah byl však podstatně větší. Tehdy šlo o osm pytlů nedoručených zásilek, které zůstaly v jednom z prostějovských bytů po předchozí nájemnici, která pracovala jako doručovatelka. Objevil je po jejím vystěhování majitel bytu. Podle policie se mezi nimi našlo i 112 otevřených zásilek. Bývalou doručovatelku policie vypátrala na Slovensku.

mazd ( 31. ledna 2019 12:04 )

Úplná blbka. Proč to nespálila?

offline ( 31. ledna 2019 12:02 )

Správně. Podle zákona padajícího lejna potrestáme pošťačku a ne vedoucího nebo jeho vedoucího nebo ředitele pošty, kteří měli zajistit, aby řadoví zaměstnanci stíhali práci v pracovní době. Pan ředitel se akorát pochválil, jak podřízení před Vánoci hezky makali, šel se na jedno dopoledne podívat do třídírny, aby si mohl nechat stejně zbytečnou dozorčí radou jako on sám schválit pár milionů odměn. Do ***E

AliceNovakova3 ( 31. ledna 2019 11:48 )

S poštou nemám špatné zkušenosti, jak balíky tak tiskoviny. Ale od bývalé zaměstnankyně vím, jak je kolikrát složité doručovat lidem zásilky. Nepatřičná slova v adrese a ti lidé to berou jako vtip. Nebo, jmenovka na schránce, pokud mají přijít peníze. V opačném případě je jmenovka pryč. Špatní zaměstnanci jsou všude, jako jsou všude i špatní lidé a ne jen vynikající a zodpovědní /to bysme byli jinde/. Takže jen kritizovat není na místě. Každý by se měl zamyslet, jaký je borec v zaměstnání a pak velkoryse kritizovat.

Taurus70 ( 31. ledna 2019 11:28 )

Oxygene Ty budes taky prudce inteligentni jedinec nez zacnes placat takova moudra bez si to vyzkouset ,byl jsem stejny blb jako Ty s plnou pusou silackych kecu ale pak jsem s kolegou uzavrel sazku ze tam pujdu na brigadu a ukazu jim jak jsou hloupi a neschopni,opak je pravdou od te doby mlcim a soupu nohama verte mi ze jim nesahate ani po kotniky,vsem temto chytrakum doporucuji pracovni zkusenost a to se radci nebavim o jejich financnich ohodnocenich.Vzdycky vyzkousejte druhy breh barikady a pak neco rikejte jinak pusobite opravdu smesne💩

putna ( 31. ledna 2019 11:01 )

Dneska podáte, zítra hledáte.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud