Loupež vyděsila Velké Meziříčí: Na svědomí ji má sériový zločinec, tvrdí policie

Ilustrační foto
Autor: ČTK - 
31. 1. 2019
09:29

Žďárští kriminalisté zadrželi čtyřicetiletého recidivistu, který podle nich od listopadu do ledna kradl a loupil ve Velkém Meziříčí a okolí. Starší ženě vzal kabelku. Bránila se a při pádu na zem se zranila. Teď si konečně může oddechnout. Muž byl obviněn a hrozí mu až desetileté vězení.

„Při loupežném přepadení a dalších 16 vloupání způsobil asi stotisícovou škodu. Je ve vazbě,“ uvedla mluvčí policie Stanislava Miláčková.

Čtyřiasedmdesátiletou ženu měl napadnout na konci listopadu ve velkomeziříčské Nádražní ulici. Údajně jí vytrhl z ruky kabelku. Žena se bránila, ale to jí nebylo nic platné. Když upadla na zem, měl jí sebrat kabelku s asi pěti sty korunami a utéct. Přepadenou paní museli ošetřit lékaři.

Do rekreačních objektů se muž podle tvrzení policie dostával násilím, do některých se i vracel. Řetězec vloupání trval od konce listopadu do poloviny ledna. Při domovní prohlídce, která následovala po recidivistově zadržení, policie údajně některé odcizené věci našla. Další získala zpět od lidí, kterým je měl prodat. Kromě zvlášť závažného zločinu loupeže byl muž tedy obviněn také z porušování domovní svobody, krádeže a poškození cizí věci.

Zadržený muž byl již v minulosti několikrát soudně trestaný, a to zejména za sériovou majetkovou trestnou činnost. „Z celkového počtu 19 uložených trestů mu byl opakovaně uložen nepodmíněný trest odnětí svobody, přičemž z výkonu posledního se vrátil na začátku roku 2017,“ uvedla pro ČTK Miláčková.

pavel11 ( 31. ledna 2019 15:57 )

konečně mužeme začít odepisovat.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud