Blokáda žlutých vest má na svědomí smrt motoristy. Narazil do kamionu

Autor: ČTK - 
22. 12. 2018
11:07

Stoupenci hnutí žlutých vest požadují zlepšení životní úrovně Francouzů. Přitom kvůli jejich akcím zemřel již desátý člověk. Stalo se tak při dopravní nehodě v důsledku silničních blokád. Muž se svým vozidlem prý narazil v plné rychlosti do kamionu v pátek okolo 23:00.

Součástí hnutí jsou silniční blokády po celé zemi, které působí někde dopravní problémy. V pátek večer narazil řidič v plné rychlosti na okraji Perpignanu do kamionu, jehož řidič vyjednával s účastníky blokády. Nehoda se stala kolem 23:00 hodin. Šestatřicetiletý řidič utrpěl těžká zranění, jimž podlehl. Je desátou nepřímou obětí hnutí žlutých vest.

Perpignanský prokurátor Jean-Jacques Fagni řekl, že řidič nákladního automobilu zůstal na místě a počkal na příjezd policie, zatímco lidé, kteří průjezd blokovali, utekli. U nehody zůstaly jenom dvě nebo tři ženy ve žlutých vestách, které utrpěly šok.

Dnešní protesty, které se konají už šestou sobotu v řadě, se očekávají hlavně ve Versailles u Paříže. Úřady počítají s tím, že by se před někdejším panovnickým zámkem mohlo sejít několik set lidí. Na facebookové stránce věnované organizaci dnešního protestu, jsou lidé na desátou hodinu pozváni také do Paříže, a to na náměstí Opery. Očekávají se i akce mimo Paříž – v Lyonu, Toulouse, Orléansu nebo v Bretani.

vilda696 ( 22. prosince 2018 13:58 )

Plesku ,né žluté vesty mají na svědomí ale bisexualní skrček Macron má na svědomí!

hanka666 ( 22. prosince 2018 13:00 )

Stačí si přečíst francouzskou hymnu, doporučuji. Lidé už prostě mají dost tady těch šmejdů, Macrona a spol.Cože, zástupy cizinců budou určovat zákony v našich domech??Zformujte bataliony.Tyrani a zrádcové, třeste se,dočkáte se zasloužené odplaty.Necht nečistá krev napojí brázdy našich polí.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud