Zastal se ženy, stálo ho to život: Jurajovi, který ukopal Henryho, hrozí 12 let!

Autor: lm, ČTK - 
8. 12. 2018
13:13

Chtěl pomoct ženě v nesnázích a zaplatil za to vlastním životem. Policie po půl roce uzavřela vyšetřování brutálního útoku na Filipínce Henryho Acordu (†36), jehož ukopal k smrti Slovák Juraj H. (28). Agresor byl obžalován ze zabití, za což mu hrozí až 12 let v kriminále.

Šestatřicetiletého Filipínce, který na Slovensku žil a pracoval, útočník Juraj H. z Dunajské Stredy na konci května na jedné z bratislavských ulic silně kopl do hlavy, když se cizinec snažil chránit ženy před obtěžováním. Podle záběrů z bezpečnostních kamer pak útočník bezvládné Filipíncovo tělo fotografoval a dal si na něj nohu. Cizinec následkům surového útoku v nemocnici podlehl.

Video Brutální útok na Henryho (†36) zachytily kamery: Juraj (28) mu dal pěstí a kopl ho do hlavy - TV JOJ
360p

Incident vyvolal v zemi odmítavé reakce veřejnosti i politiků, ale i kritiku postupu prokuratury, která až po medializaci případu podala návrh na vzetí útočníka do vazby.

Juraj H. po útoku tvrdil, že si na nic nepamatuje a dlouho se proto čekalo na znalecké posudky od lékařů. „Vyšetřování bylo ukončeno 20. listopadu, přičemž návrh na podání obžaloby byl podán prokurátorovi v Bratislavě,“ vysvětlil TV Markíza policejní mluvčí Michal Szeiff. Prokurátor k tomu neměl žádné výhrady a navrhl Slováka expresně obžalovat.

Agresor se bude před soudem zpovídat ze zabití, rasový motiv se nakonec nepotvrdil.  „Je obviněn pouze ze zabití, nebylo to překvalifikováné ani rozšířené,“ 

Příbuzní Henryho u soudu, který jednal o vazbě pro agresora.Příbuzní Henryho u soudu, který jednal o vazbě pro agresora. | 
potvrdil Szeiff. Jurajovi nyní hrozí až 12 let za mřížemi.

Tělo Henryho přepravil do vlasti slovenský vládní speciál. Na přílet letadla čekaly na letišti desítky lidí. Filipínská komunita přitom poděkovala Slovákům, kteří je podpořili. „Zatímco oni děkovali Slovensku za pomoc, delegace z ministerstva vnitra se omlouvala za způsobenou bolest. Jeden chlapec dokonce držel transparent s nápisem Děkuji, Slovensko, kterým ocenil podporu slovenské veřejnosti rodině zesnulého,“ informovala tehdy slovenská policie na sociální síti.

pooomeranc ( 18. prosince 2018 13:30 )

Ten Slovák je totální guma už od pohledu, jen 12 let je výsměch

sacred10 ( 8. prosince 2018 17:56 )

Skurve..j slovák,dal bych mu bez mrknutí oka kulku do palice hovadu!

jarabak ( 8. prosince 2018 17:12 )

Juraj si nic nepamatuje? To dá rozum. A navíc je to jasná účelovka, ty záznamy jsou podvrh a do basy by měl jít ten, kdo je zveřejnil.

monokl ( 8. prosince 2018 16:48 )

Takových let v base jen za vraždu jdu si někoho taky zabít!!

Anticharta ( 8. prosince 2018 16:37 )

Dunajská středa? Tam je to samý vypatlaný maďar

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud