Neděle 24. října 2021
Svátek slaví Nina, zítra Beáta
Jasno 11°C

V lese našli tělo školáka (†16): Kamarád (14) ho uškrtil holýma rukama! Šokující motiv

Mladík uškrtil o 2 roky staršího spolužáka.
Mladík uškrtil o 2 roky staršího spolužáka.  (Autor: Profimedia, Facebook)
Autor: ČTK - 
2. listopadu 2018
09:00

Teprve čtrnáctiletý chlapec se ve čtvrtek přiznal, že zabil svého o dva roky staršího spolužáka Jonase K., jehož tělo se ve středu našlo u města Wenden na západě Německa. Podle prvních poznatků vyšetřovatelů chlapec kamaráda uškrtil holýma rukama, informovala agentura DPA.

To, že se Jonas pohřešuje, nahlásili jeho rodiče už v úterý poté, co se nevrátil ze školy ve vesnici Rothemühle. Jeho tělo bylo nalezeno ve středu, krátce před osmou hodinou večerní nedaleko areálu této školy. Konkrétní místo nálezu ale úřady nezveřejnily.

Podle portálu bild.de policie obvinila 14letého podezřelého mladíka. Zprvu ho nepodezřívaly, ale během druhého výslechu uvedl několik protiřečících si tvrzení. Ve čtvrtek v nočních hodinách se k činu doznal.

Státní zástupce Rainer Hoppmann uvedl, že oběť se sice bránila, 14letý chlapec byl ale mnohem silnější a svého kamaráda nakonec uškrtil holýma rukama. Podle Hoppmanna jednal nejspíš v afektu. Bližší informace k motivu neposkytl. „Pachatel nemá kořeny v zahraničí,“ zdůraznil státní zástupce ve snaze předejít spekulacím o jeho původu.

„Podezřelý se s obětí přátelil,“ dodal Hoppman. Smrtelná zranění podle koronera nemohla být způsobena nešťastnou náhodou. K zabití mladíka se později přiznal jeho o dva roky mladší spolužák, kterého původně policisté vyslýchali jako svědka. Podle něj činu předcházela hádka a strkanice.

Za možný motiv zločinu označují německá média nešťastnou lásku. Vrah měl být do Jonase zamilovaný a neunesl odmítnutí. Spolužáci obou chlapců policistům při výslechu popsali, že údajný vrah v osudný den nebyl přítomný na vyučovacích hodinách. Do školy se ale dostavil. Prý měl zablácené, mokré oblečení a byl nervózní. Spolužákům řekl, aby si toho nevšímali.

Škola na svých stránkách zveřejnila vyjádření k nešťastné události. „Celá škola truchlí nad smrtí jednoho z nás. V těchto těžkých hodinách myslíme na něj a jeho rodinu,“ stojí v prohlášení.  Studentům je k dispozici psycholog. Fotbalový tým, za který Jonas hrál, zrušil všechny víkendové zápasy.

V  případě, že bude podezřelý shledán vinným, hrozí mu soud pro mladistvé a vzhledem k jeho věku maximálně 10 let vězení. 

sores ( 2. listopadu 2018 13:14 )

Je třeba se zamyslet z jakých rodinných poměrů ten mladý vrah pocházel , to má obrovský vliv na děti. Jací rodiče, tací i děti!!!!!!

amej ( 2. listopadu 2018 12:24 )

Blesku, co měli vaši redaktoři z češtiny? " zprvu ho nepodezřívaly" . To jako vyšetřovaly samé ženy???

sores ( 2. listopadu 2018 11:49 )

Z nekvalitních rodičů se rodí i nekvalitní potomci!!! Pořád se nadává na mladé, ale ty přeci vychovávají rodiče, na rodiče se má nadávat ti nesou 90% vinu. Osobně mladým hodně fandím i když mám mládí za sebou. V jakém prostředí ten vrah vyrůstal a co měl doma za příklad?????????????????????????

spania ( 2. listopadu 2018 11:15 )

Hrozný ty mladý lidi dneska,vůbec neumí řešit problémy.Hned jdou buď páchat sebevraždy,někoho zabít nebo jsou v depresích.Čumí na samé píčoviny a vůbec neumí žít v reálném životě.Rodiče se dětem v dnešní době málo věnují a pak to takhle vypadá.Ten kluk ve svých 14 letech!moc dobřevěděl,co dělá.Mělo se by stavět víc zařízení pro mladistvé,kam by je za takové a podobné činy zavřeli aspoň na 30 let,aby si uvědomili,co způsobili a mohli přemýšlet o životě.Měli by na to času dost.

noram ( 2. listopadu 2018 10:40 )

Kde bereš takové informace? Tady se o tom mluví otevřeně. Právě jsem se dívala na zprávy, kluci měli spolu poměr, obět ho chtěla ukončit. Homosexualita tady není tabu, ty časy jsou ta tam.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání