Zloději kradli kamiony v Německu a v Čechách se je pokoušeli »legalizovat«! Policie z krádeže obvinila 3 osoby

Autor: rc - 
18. 10. 2018
22:09

Policistům z Berouna se podařilo vyřešit případ kradených kamionů z Německa. Kamiony byly nalezeny v opuštěném areálu v Hořovicích, kde se je zloději pokusili »legalizovat« a poté měly pokračovat dál do Evropy. Strážci zákona z krádeže obvinili tři lidi.

Začátkem srpna němečtí policisté informovali české strážce zákona, že v Německu byly ukradeny kamiony, které míří do České republiky. Berounským policistům se podařilo ukradené kamiony nalézt v opuštěném areálu v Hořovicích. „Místo, kde se podařilo kamiony nalézt, bylo v areálu soukromého pozemku v obci Hořovice. Na místo jako první dorazili policisté z Obvodního oddělení Hořovice, kteří zde oba kamiony objevili a následně zajistili. Zároveň zadrželi dvě podezřelé osoby, konkrétně řidiče těchto kamionových souprav,“ uvedla mluvčí berounské policie Marcela Pučelíková. Ukradené kamiony se zloději pokoušeli „legalizovat“, aby nikdo nepoznal, že jsou kradené. Následně měly pokračovat dál do Evropy.

„Všechny kamionové soupravy byly kriminalisty zajištěny, včetně nákladu, který se nacházel v návěsu jedné z nalezených souprav. Jednalo se o kancelářské potřeby. V halách byl rovněž zajištěn náklad, který s největší pravděpodobností pochází z dalších odcizených kamionů a jehož původ zatím kriminalisté neznají. Nyní se snaží zajistit, komu tento náklad patří a kam měl být dovezen. Zároveň pátrají po kamionech, které tyto zajištěné věci převážely. Je zcela zřejmé, že se tyto kamiony již nepohybují na území České republiky. Pachatelé se zaměřovali na kamiony tovární značky DAF,“ řekla mluvčí.

Policie z krádeže obvinila tři osoby. „Dvě z nich jsou řidiči cizí státní příslušnosti,“ uvedla Pučelíková a dodala: „Další osobou je muž, který měl v Hořovicích pronajaté prostory areálu včetně hal.“ Hrozí jim až osm let za mřížemi. Případem se nadále zabývá policie. Do případu bylo zřejmě zapleteno daleko víc osob a to po celé Evropě.

 

Doporučujeme
starypes ( 19. října 2018 06:54 )

A to už aj prečo? Takže ty jsi taky zloděj.

tomik007 ( 19. října 2018 00:56 )

"ZE VRAJ VSECI KRADNU" cim dal vice (czobolandska ludova)

corzito ( 19. října 2018 00:06 )

U člověka, který měl tyto prostory pronajaté, jsem byl před lety zaměstnán jako řidič kamionu a mohu říci, že jsem šťastný, že s nimi nemám již nic společného. Tito gauneři dělají nejen ostudu našemu státu, ale i znepříjemňují život poctivým řidičům a dopravcům nejen v Německu, ale celé Evropě. A pak se nedivme, že díky takovým, dostávají naši řidiči v EU vysoké pokuty a jak je má náš stát chránit, když na nás pohlížejí jako na zloděje a bohužel mají pravdu!!!

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud