Podvodník se vydával za falešného saúdského prince 30 let: Prozradilo ho vepřové

Autor: shp - 
11. 10. 2018
18:50

Měl vozy značek Ferrari i Rolls-Royce s diplomatickými espézetkami. Nosil devítikarátový prsten a kabely Luis Vuitton plné bankovek. Všem tvrdil, že je princ Bin Chalíd al-Saud – syn vládce Saúdské Arábie. Ve skutečnosti lhal celých 30 let, jako když tiskne. Pravé jméno falešného saúdského prince je totiž Anthony Gignac a jde o adoptovaného kolumbijského sirotka s hodně výřečnou pusou a bujnou fantazií.

Video Podvodník se vydával za falešného saúdského prince 30 let. - Instagram
360p

Anthony Gignac se v roce 1970 narodil jako José Enrique Moren, uvedl web Vanity Fair. Byl sirotkem, kterého v sedmi letech adoptovali Jim Gignac a Nancy Fitzgerald z amerického státu Michigan. Už od útlého dětství si Gignac vymýšlel historky o své biologické rodině. A všichni mu je sežrali i s navijákem.

Že lidem dokáže namluvit cokoliv, dokázal již v 17 letech. Tvrdil, že je saúdský princ Chalíd, aby se mohl svézt v luxusní limuzíně. Zatčen byl poprvé v roce 1987. Pláchl do Los Angeles, kde ho úřady vinily z finančního podvodu. Podvedl několik autopůjčoven i hotelů. V 90. letech se nakonec dostal několikrát do vězení, kde si odseděl více než dva roky.

Podvod s kreditní kartou skutečného prince

Pobyt v chládku ho ale nenapravil. Po jednom z dalších zatčení v Miami přesvědčil místní právníky, aby za něj zaplatili kauci ve výši v přepočtu milionu korun. Přemluvil je díky báchorce, že jim zaplatí jeho zámožný otec panovník. Jenže peníze nepřicházely, a tak se advokáti rozhodli, že pošlou Gignaca zpátky do basy.

Jeho však tehdy napadl další podvod. Zastavil své auto a v bance American Express tvrdil, že je saúdský princ, který ztratil svou kreditní kartu. Vše měl až ďábelsky promyšlené. Uplatil totiž zaměstnance banky, kteří mu zjistili informace o posledních platbách z karty. Na pobočce mu totiž řekli, že mu další kartu vydají pouze, když jim o nich poví. Vše nakonec klaplo.

Gignac od American Express odešel s kopií platinové karty skutečného saúdského prince, na které bylo v přepočtu 4,46 miliardy korun. Gignac se pak dopouštěl dalších a dalších podvodů. Záda mu kryl až do loňského listopadu britský právník Carl Williamson. Když prasklo, že je Gignac podvodník, spáchal advokát sebevraždu. Podle jeho rodiny nevěděl, že byl oklamán.

Prozradilo ho vepřové maso

Gignac přitom jednal i o odkoupení 30 % luxusního hotelu Fontainebleau na Miami Beach. A to se mu stalo osudným. To, co ho nakonec prozradilo, byl jídelníček. Když chtěl od miliardáře Jeffreyho Soffera odkoupit část hotelu, objednal si na schůzce vepřové. A to by si žádný pravý muslim nikdy nedovolil. Gignac nevěděl, že italské prosciutto je sušená vepřová šunka.

Když ho zatkli naposledy, vymlouval se jako vždy na diplomatickou imunitu. Jenže to mu už nebylo nic platné. Soud s falešným saúdským princem se bude konat v následujících týdnech. Za jeho mnohačetné podvody mu hrozí až desetiletý trest vězení. Že peníze z podvodníka ošálení podnikatelé, banky ani boháči již nikdy zpět nedostanou, je téměř jisté. 

Doporučujeme
tomik007 ( 11. října 2018 19:42 )

Ten uz by byl na HRADE !

liskabystrouska ( 11. října 2018 19:26 )

aspoň se psíčkove měli dobře ..chudacci kam ted asi prisli?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud