Středa 24. dubna 2024
Svátek slaví Jiří, zítra Marek
Zataženo, déšť 7°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Natascha Kampusch: Šokující odhalení únosu!

Autor: INT - 
27. listopadu 2006
02:00

Příběh unesené Rakušanky Nataschi Kampusch (18) oslovil celý svět. Osm let života s únoscem Wolfgangem Priklopilem (+44) se skrývá za dívčiným mlčením.

Britští autoři Allan Hall a Michael Leidig se rozhodli tajemství vyřešit. Z jejich knihy "Natascha Kampusch: dívka ze sklepa", která v Česku vyjde 30. listopadu, otiskujeme exkluzivně šokující úryvky.

*Pohlavní zneužívání v dětství
Krátce poté, co Natascha zmizela, dostali policisté do rukou její fotografie z dětství. Na jedné je téměř nahá, na sobě má vysoké boty a kratičký top, v ruce drží jezdecký bičík a nervózně klopí oči k podlaze. Na jiném leží nahá na posteli, zahalená jen do umělé kožešinové štóly. Dr. Eva Wolfram-Ertl, expertka z oboru psychiatrie, uvedla: "Takové snímky pětiletého dítěte jsou jednoznačně pohlavním zneužíváním." Autoři tvrdí: Víme, že tenkrát Nataschu zneužíval milenec její matky.

*Matka ji nemilovala
Nataschina matka paní Sirny: "To ráno, co zmizela, ležela v posteli tři čtvrtě hodiny, než vstala. Byla drzá. Tak jsem jí dala facku. Nevyčítám si to." Při odchodu jí Natascha řekla: "Už se se mnou nikdy nebudeš muset rozčilovat, protože se možná už nikdy neuvidíme." Priklopilova dodávka již čekala...

*Priklopil toužil zachraňovat
Nejlepší přítel Wolfgangova otce Karla byl Žid Heinrich Ehler. Jeho rodina se za války zachránila dlouhodobým pobytem ve sklepě. Mladý Wolfgang byl tímto příběhem fascinován. Rodina Ehlerových žila ve dvou podzemních místnostech o pouhých osmi čtverečných metrech. Přátelé jim nosili potraviny, a tak v podzemním světě přečkali válku.

*Něžný vztah s únoscem
"Wolfi není žádná sexuální nestvůra a já taky ne. Měli jsme spolu něžný vztah," uvedla sama Natascha po útěku. Dodnes vyhrožuje, že zažaluje kohokoli, kdo o ní napíše, že byla "sexuální otrokyní". První Nataschinou reakcí na Priklopilovu sebevraždu byla silná zlost na policii, která "dovolila, aby se to stalo". Natascha hořce plakala a chtěla jít na Wolfgangův pohřeb. Když jí to rozmluvili, zašla alespoň do márnice.

Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání