Pondělí 20. března 2023
Svátek slaví Světlana, zítra Radek
Oblačno, déšť 14°C

Krkavčí rodiče z Rotavy: Chlapečka (3) nechali bez jídla doma jen se psem, nemohl ani na záchod

Krkavčí rodiče z Rotavy: Chlapečka (3) nechali bez jídla doma jen se psem, nemohl ani na záchod (ilustrační foto).
Krkavčí rodiče z Rotavy: Chlapečka (3) nechali bez jídla doma jen se psem, nemohl ani na záchod (ilustrační foto).  (Autor: Profimedia)
Autor: dce - 
3. října 2018
16:57

Šokující případ zanedbání péče o dítě odhalili policisté na Sokolovsku v srpnu. Teprve tříletého chlapce našli zamčeného v bytě jen se psem. Neměl jídlo, nemohl na záchod a po těle měl modřiny. Ukázalo se, že dítě zanedbávají již minimálně dva roky.

Pláč malého chlapečka nahlásili policii sousedé z domu v Rotavě na Sokolovsku. „Do domu byla na oznámení přivolána policejní hlídka s tím, že se v uzamčeném bytě již několik hodin nachází sám jen se psem malý plačící chlapec. Po opakovaném marném zkontaktování rodičů dítěte ze strany policistů přistoupili následně k provedení vstupu do obydlí. Zde byl v dětském pokoji nalezen značně zanedbaný chlapec s hematomy po celém těle,“ uvedla policejní mluvčí Kateřina Krejčí.

Chlapce odvezla záchranka do nemocnice, kde si ho později převzala sociálka. Dítě nakonec putovalo do náhradní pěstounské péče. A oba rodiče začala vyšetřovat policie. Podařilo se jim nakonec zjistit, že zanedbávání dítěte se táhne už dlouho.

„Rodiče měli nejméně od října roku 2016 až do poloviny srpna letošního roku úmyslně neposkytovat nezletilému tříletému synovi vhodné podmínky k životu a adekvátní péči. Chlapce měli úmyslně izolovat od okolí, bez možnosti stýkat se s rodinou nebo vycházet ven. Dále ho měli úmyslně nechávat samotného v uzamčeném pokoji bez jídla nebo možnosti jít na toaletu. Byt měli navíc opakovaně opouštět a nechávat ho v něm bez dozoru pouze se psem,“ dodala Krejčí.

Policie už oba rodiče obvinila spáchání přečinů týrání svěřené osoby a ohrožování výchovy dítěte. V případě odsouzení jim hrozí až pět let ve vězení.

monhtik ( 4. října 2018 15:38 )

Pane Satanas, pořiďte si brýle, to zřízené dítě na snímku není Rom a ti co ho tkhle dokázali zřídit zřejmě rovněž ne.

monhtik ( 4. října 2018 15:35 )

To snad ani nejsou rodiče. Titul rodiče jim rozhodně nepatří. Je přinejmenším s podivem, že si nikdo v okolí nevšiml jak ten hoch vypadá.

dandova ( 4. října 2018 08:50 )

Ježiš, to je drastická fotka! To si toho nikdo v okolí nevšiml?

mazliva.samicka ( 4. října 2018 08:14 )

Ber to tak, že v Čechách si úřady uměj poradit jenom se slušnejma lidma...S póvlem si poradit prostě nedokážou....To už je moc práce...Je to děsivý...Sousedům už prostě jenom ruply..nervy...Kdo to má tři poslouchat...

sigmae ( 4. října 2018 01:14 )

sebrala bych jim i toho psa....

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Osoby v pátrání