Velký policejní zásah na Slovensku. Na vinicích rostlo konopí

Autor: ital - 
30. září 2018
16:26

Policisté ve slovenské Skalici, městě ležícím těsně u českých hranic v Trnavském kraji, postupně získávali informace a na základě předem získaného souhlasu vykonali 12. září zásah pro podezření na drogovou trestnou činnost.

Tiskovou agenturu TASR o zásahu informovala Mluvčí Krajského ředitelství Policejního sboru v Trnavě, Mária Linkešová. V průběhu domovní prohlídky a prohlídky pozemků nalezli policisté na vinici a uvnitř chaty rostliny konopí, o něž se starali otec se synem.

„Rostliny získali od 27letého známého, který si je měl objednat přes internet. Když už nemohl pokračovat ve svých pěstitelských záměrech, požádal o pomoc svého kamaráda, vrstevníka. Za přenechání rostlin a užitek si dohodli podíl. Kamarád je postupně vypěstoval ve vinohradnické chatce a poté přesázel do blízkého vinohradu,“ uvedla Linkešová.

Uvedené množství stačilo vyšetřovateli k tomu, aby vznesl obvinění proti oběma osobám za zločin nedovolené výroby omamných látek, psychotropních látek, jedů nebo prekurzorů, jejich držení a obchodování s nimi formou spolupachatelství.

Obviněný byl i 27letý muž, který sazenice objednal. Vyšetřovatel rovněž vydal podnět pro vzetí obou kamarádů do vazby. Soud jeho žádosti vyhověl, oba muži byli eskortováni do výkonu vazby. Podle znění zákona může osobám hrozit odnětí svobody na tři až deset let.

liskabystrouska ( 1. října 2018 08:15 )

zdenek43 ( 30. září 2018 18:40 )

Nejvyšší obsah pervitinu na počet obyvatel našli vědci ve splašcích - I.MISTO - Saské Kamenice (Chemnitz), která leží asi 35 kilometrů od české hranice. Na druhém místě se umístil Erfurt, - II.MISTO - hlavní město německé spolkové země Durynsko. Třetí a čtvrtou - III. a IV. MISTO - příčku na žebříčku vybraných měst, v jejichž odpadních vodách jsou zbytky pervitinu na počet obyvatel nejvyšší, obsadily České Budějovice a Brno. Na pátém - V.MISTO - Drážďany. Na šesté příčce - VI.MISTO - se umístila Bratislava, na jedenácté Piešťany. """" Dvě česká a dvě slovenská města za sebou tak nechala i evropské metropole, jako je Curych, Barcelona, Helsinky či Berlín. """" Za nový trend, který lze pozorovat na základě aktuální studie, vědci označili fakt, že na rozdíl od předchozích let, kdy se zbytky pervitinu v odpadních vodách objevovaly převážně v Česku a na Slovensku, se tato syntetická droga nyní rozšířila i do Německa, na sever Evropy a dokonce i na Kypr. Obě sledovaná kyperská města skončila v první patnáctce. Studii odpadních vod provádí EMCDDA už od roku 2011. Zpočátku vědci sledovali splašky z tří českých měst, kromě Brna a Českých Budějovic také z Prahy. Hlavní město se v letech 2012 a 2013 dostalo dokonce na první místo žebříčku s pervitinem. Od roku 2014 ale Praha už na seznamu vybraných měst, jejichž splašky vědci analyzují, není. Zůstalo jen Brno a České Budějovice. Metropole Jihočeského kraje byla v první trojici měst s nejvyšší koncentrací pervitinu ve splašcích na počet obyvatel v posledních sedmi letech pokaždé - s výjimkou roku 2014, kdy vědci město do výzkumu nezahrnuli.......

zdenek43 ( 30. září 2018 18:34 )

ano - to je mega ulovek . . . koukam,ze je to jako v Cesku ....... homi se za nejmensim ZLEM . . . ale nejak nedelaji nic stim nejvetsim PROBLEMEM /kokain,pervitinem, amfetaminem a extází/ .... + + Brno nejlepší v Česku – ve spotřebě kokainu. Prozradily to městské odpadní vody Nejvíce kokainu v České republice se užívá v Brně. Vyplývá to ze studie Evropského monitorovacího centra pro drogy a drogovou závislost (EMCDDA), která analyzovala téměř šest desítek měst v Evropě. Vědci zkoumali obsah v odpadních vodách na počet obyvatel. Kromě kokainu se studie zabývá také pervitinem, amfetaminem a extází. 3.2018

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Osoby v pátrání
Články odjinud